1. Björk  (Pohoda)

Extravagancia a jedinečnosť, to je Björk. Pozná ju asi každý. Známa kontroverzná speváčka z Islandu v lete vystúpi na letisku v Trenčíne. Björk si miesta, kde koncertuje dôkladne vyberá, takže to, že príde na Slovensko je naozaj výnimočné a bez pochýb pritiahne veľa priaznivcov alternatívnej hudby. Pikoška je napríklad to, že Björk odmietla koncertovať v neskorých hodinách ako to je pri headlineroch zvykom.

 

2. Foals (Grape)

Britská indie kapela, ktorá vznikla v roku 2005 v Oxforde je headliner festivalu Grape, ktorý sa uskutoční 14.-15.augusta na letisku v Piešťanoch. Ich chytlavý britský rock pritiahne nepochybne všetky vekové kategórie. 

 

3. Die Antwoord (Pohoda)

Bláznivé duo Die Antwoord z Kapského mesta v Juhoafrickej republike zavíta v lete do Trenčína. Ich štýl je úplne jedinečným prevedením futuristického rapu. Existujú od roku 2009, no odvtedy si získali obrovské množstvo priaznivcov po celom svete.Vypočujte si pieseň Ugly boy z ich najnovšieho albumu. Vo videoklipe k tejto skladbe sa ukázala aj známa modelka Cara Delevingne, či známy člen kapely Red Hot Chilli Peppers, Flea.

 

4. Selah Sue (Grape)

Charizmatická belgická speváčka Selah Sue sa preslávila hlavne skladbou This World, ktorú určite poznáte. Jej jedinečný hlas a energia pri speve sú určite len plus a ďalší dôvod, pre ktorý by ste si jej koncert nemali nechať ujsť.

 

5. Franz Ferdinand a Sparks (Pohoda)

Známa britská kapela, ktorá vznikla už v roku 2002 v postpunkovej ére. Momentálne sa zaraďujú medzi indie kapely s tanečným rockom, avšak na Pohode vystúpia v novom projekte aj so Sparksom, ktorý je známy ešte zo 70.rokov minulého storočia synth rockom. Nikto si toto zoskupenie asi nevie celkom predstaviť a preto sa je určite na čo tešiť.

 

Zdroj obrázkov: aussieplaylist.com, mtv.com