Možno ste už zaregistrovali, že známa britská herečka už dávno unikla jednotvárneho statusu predstaviteľky Hermione Granger z Harry Pottera a momentálne (okrem natáčania filmu "Kráska a zviera") bojuje za práva žien. Stala sa ambasádorkou kampaňe OSN s názvom HeForShe, ktorá propaguje rovnosť pohlaví. V septembri minulého roku pri uvedení HeForShe kampane mala Emma preslov, v ktorom okrem iného povedala aj toto :

"Muži aj ženy by sa mali cítiť slobodní prejaviť svoju citlivosť aj silu. Je na čase aby sme začali vnímať pohlavie ako spektrum a nie ako dve odlišné veci. Ak sa navzájom prestaneme definovať tým, čo nie sme a staneme sa tým, kým skutočne sme, všetci budeme slobodnejší. Preto tu je HeForShe - je to o slobode."

Celý prehovor zakončila zimomriavky-vyvolávajúcimi vetami:

"Ak nie ja, kto? Ak nie teraz, kedy?"

 

8.marca pri príležitosti Medzinárodného dňa žien sa v Londýne v podvečerných hodinách konala konferencia s Emmou. Cez Facebook sa jej mohli fanúšikovia pýtať otázky alebo len zdielať svoje skúsenosti s diskrimináciou určitého pohlavia.

Ako vždy Emma vyzerala skvelo.

A opäť nevyzerala len skvelo, ale povedala aj pár zásadných vecí, nad ktorými sa oplatí zamyslieť.

 

"HeForShe je výzva pre mužov, aby vystúpili a podporili ženy, pretože sú v našej spoločnosti cenené menej."

 

"Nikdy nebudeme schopní lietať tak vysoko, ak sa navzájom nezačneme podporovať. Ľudstvo je ako vták a my jeho krídla."

 

Myslím, že kampaň HeForShe pri najmenšom vyvoláva aspoň diskusiu, ktorá je potrebná. Čo si myslíte vy, je na čase aby sa muži a ženy začali konečne navzájom akceptovať takí akí sú?

 

 

zdroj obrázkov: ibtimes.com, bbc.co.uk, nydailynews.com