Zdravím Mišo. Na začiatok by si mohol povedať ako vznikol Váš pomerne vtipný názov?
Ahoj. No ten názov vznikol dosť divným spôsobom, pretože sme všetci boli trošku pod vplyvom alkoholu ešte v starej skúšobni v Považanoch. Ja som si sadol za bicie a hral úplne od veci. Vtedy niekto povedal, že založíme kapelu a tuším David(basák) sám dal návrh že sa budeme volať Vajcová Knedla. No proste sme sa začali rehotať na tom. Fedor hneď chcel hrať punk tak sme to premenovali na Punkovú Knedlu a ten názov nám aj zostal. Výstižné.

Za veľmi krátky čas vašej existencie ste stihli vydať demo Nová doba. Ako prebiehalo nahrávanie? Bolo to náročné?Tak to máš pravdu, že za veľmi krátku dobu. Nahrávanie bolo super. Jeden z najlepších víkendov našej kapely. Bolo to určite náročné, keďže sme boli v nahrávačke prvý krát. Nikto z nás nevedel, čo to obnáša. Ale zvládlo sa to. Prebiehalo to klasickým štýlom, najprv sa zbúchali bicie, hneď na to basa v ten istý deň a na druhý deň sa riešila gitara a spev.

Takže ste boli v štúdiu?
Áno, vo veľmi perfektnom štúdiu.

To ste sa museli capnúť riadne po vačku...
Tak ako capnúť po vačku...hehe
Proste sme chceli na prvý krát aspoň demo album tak sme to zbúchali. Peniaze vtedy boli tak to nehralo žiadnu rolu.

Tak to je super, že to takto vyšlo, pretože finančná stránka veľa krát bráni kapelám v nahrávaní v lepšom štúdiu.
Čo vlastne znamená názov dema Nová doba? Napovedá o tom titulná skladba, že ľudia vymenili reálny život za virtuálnu realitu?
Dobrá otázka. Dlho sme rozmýšľali aký dáme názov demáču ale sme sa rozhodli že to pomenujeme podľa piesne Nová Doba, ktorá presne vystihuje situáciu tejto doby. Všetci mladí ľudia žijú virtuálne, dokonca niekedy aj my, ale nie tak často. A podľa môjho názoru ide táto doba dole. Všetko sa pohybuje už len okolo Facebooku a podobných sociálnych sieťach.

 Vaša hudba je jednoduchá, priamočiara a ľahko zapamätateľná. To isté sa dá povedať aj o textoch. To sú vlastne znaky úspešného punku. Ako prebieha tvorivý proces v kapele? Je medzi vami nejaký líder, ktorý to má na svedomí alebo sa podieľate na tom spoločne?
Lídra my vlastne ani nemáme. Snažíme sa túto kapelu ťahať všetci spoločne . Tvorivosťou to je jednoduché u nás. Niekto spraví dobrý text, ktorý má hlavu aj pätu, niekedy to môže byť aj blbosť, ale je tam dobrá hudba a popracujeme na tom. Všetci sa snažíme tvoriť. Kto čo donesie, tak sa to prerieši a poprípade upraví.

 Nemôžem sa zbaviť pocitu, že demo má trošku depresívne texty, pre ilustráciu spomeniem verše zo skladby Život: „Je toľko dôvodov prečo žiť, oplatí sa za ne otročiť...Škola, robota, nekonečná samota...Tma, smrť je naše vykúpenie...“ Znie to pomerne kontrastne k celkom veselej hudbe a veselým členom J
To je pravda, že je z textov občas cítiť depresívnu náladu aj keď je veselá hudba, ale tam ide o to, že aj keď sme banda veselých chalanov, tak občas tam je aj ta zla nálada, depresívne chvíle a z toho hneď vznikne song. Je to proste o nálade a o tom ako to cele prežívame.

Máte spoločne aj nejaké obľúbené kapely alebo má každý z vás iných obľúbených interpretov?
No tak každý má iného obľúbeného interpreta. V tomto sa s nimi nezhodnem.

 Prečo...chodievaš nebodaj aj na diskotéky? :D
Tak diskoték sa najradšej vyvarujem ale keď sa zahlási, že sa ide tak mi nič iné nezostáva, ale najradšej koncerty.

Čo pre teba osobne znamená punk?
Osobne, neviem či sa chalani na mňa naserú ale ani nič. Páči sa mi hudba a preto ju chcem hrať, ale že by som žil punkový tvrdý život tak to netvrdím.

 Ste pravdepodobne jediná punková kapela na Slovensku, ktorá používa na koncertoch elektronické bicie. Plánujete v tom pokračovať?
No s elektronickými bicími sme sa rozhodli skoncovať. Je to starosť a nemá to také grády ako akustické bicie, aj keď je to gýč.

 Vyzerá to skutočne originálne, ale chápem, že sú s tým problémy.
Keď sme pri tých koncertoch, mala som možnosť vidieť aj Vaše prvé vystúpenie. Na tak mladých chalanov na mňa zapôsobilo, že ste pôsobili veľmi suverénne, sebavedomo, hneď ste prilákali ľudí a hlavne spevák Darken pôsobil na mňa, akoby sa na pódiu narodil...Klobúk dolu. Otázka je jednoduchá: Ako to robíte? :D
Dávaš mi dobré otázky :D
Je to tak že na prvom a ako aj na ostatných koncertoch sa pred koncertom bavíme čoho sa treba vyvarovať. Čaro toho sebavedomia a suverénnosti je v tom že si vždy hrkneme pred koncertom na guráž a ono to proste ide samo :D

Aké máte plány do budúcnosti (vydanie debutu, prípadne klipu, koncerty...)?
Pracujeme teraz na nových piesňach, to je samozrejmosť. Veď treba. Rieši sa aj turné tento rok a koncerty zatiaľ sú.
Debutový album budeme určite nahrávať v priebehu tohto roka niekedy pred letom a klip chceme natočiť počas turné.

Prevzaté s portálu rocker.sk http://www.rocker.sk/punkova-knedla-pred-koncertom-si-hrkneme-a-ide-to-samo192748/443