Alfred Date , ako človek s veľkým srdcom nedokázal povedať nie!

Požiadavka na šitie svetríkov mu  prišla od Phillip Island Penguin nadácie Victoria v roku 2013, na pomoc, aby tučniaky prežili po úniku ropy. Takto sa dokázalo sa zachrániť až 96% všetkých tučniakov, čo bol naozaj zázrak.

 

 

Alfred Date

 

 

Svetríky slúžia na to, aby sa tučniaky nedostali do kontaktu s ropou, nemôžu si umývať perie, tak sa nedostanú do kontaktu pre nich s jedovatou látkou, olej môže držať perie dokopy voda sa dostane pod spodnú vrstvu a nebudú môcť loviť z dôsledku tiaže a tiež sú miesta ktoré im po rope zostanú úplne holé, čo by viedlo k umrznutiu tučniaka. Práve svetríky šité na mieru ho dokážu pred chladom ochrániť.   

Tento druh malého tučniaka môžeme  nájsť len v  južnej Austrálii a na Novom Zélande.

 

 

 

 

 

Samouk v pletení Alfred má 7 detí a 20 vnúčat, žil v dobe potopenia Titanicu a prežil prvú svetovú vojnu. V súčasnej dobe pokračuje v pletení svetríkov, keby došlo k ďalšej tragédii a tiež pletie čiapky pre priateľov a pre predčasne narodené detičky. Prehlásil, že bude pomáhať a pracovať až do poslednej chvíle.

 

 

 

 

Dary a pletené svetríky sa dokázali vyzbierať z celého sveta, tieto gestá pomohli tučniakom prežiť naozaj veľkú tragédiu. 

 

Zdroje: http://mashable.com/2015/02/10/australias-oldest-man-penguins/