Connor posiela dôveryhodného poručíka Kylea Reesa späť v čase. Jeho úlohou je zachrániť život Connorovej matky a zaistiť tak Johnovu existenciu. Výlet do minulosti prináša Reesovi stretnutie s nepriateľským terminátorom T-1000 v ľudskej podobe a Sarah Connorovou, matkou Johna, a ďalším Terminátorom. Tento ochranca bol vyslaný hnutím odporu, ale z inej doby...

Piaty diel Terminátora natočil Alan Taylor a scénaristami sa stali Laeta Kalogridis a Patrick Lussier. Okrem 66-ročného Arnolda Schwarzeneggera sa vo filme objavia Emilia Clarke, Jason Clarke, Jai Courtney, Matt Smith a J.K. Simmons. Piaty diel s podtitulom Genisys bude mať premiéru v kinách v lete. 

Už uplynuli viac ako tri dekády od prvého dielu Terminátora. Hlavný predstaviteľ Arnold Schwarzenegger sa stal hviezdou a režisér James Cameron odštartoval svoju úspešnú kariéru.
Aké zaujímavé fakty sprevádzajú tento trhák?

1. Režisér Cameron povedal, že inšpiráciu o smrtiacom kyborgovi získal, keď v Taliansku predstavoval svoj debut Piraňa 2. V tom čase scifi scenárista Harlan Ellison tvrdil, že námet obkukal z jeho práce.

2. Franco Columbu sa objavil v krátkej scéne filmu z budúcnosti. Columbu je bodybuilder a jeden zo Schwarzeneggerových najlepších priateľov. Okrem Terminátora sa Franco objavil s Arnoldom v dokumente Železný Schwarzenegger (Pumping Iron), ktorý priniesol Arniemu veľkú pozornosť.

3. Fráza „Vrátim sa“ (I´ll be back) reprezentuje tri z celkových 58 slov, ktoré Schwarzenegger povie vo filme.

4. Štúdio chcelo, aby v úlohe Terminátora vystupoval O.J. Simpson, ale režisér argumentoval s tým, že diváci by ťažko prijali futbalovú hviezdu ako zabijaka.

5. Schwarzenegger bol pôvodne vybratý pre úlohu Kylea Reesa, vojaka, ktorý sa vráti z budúcnosti, aby ochraňoval Connora.

6. Bill Paxton mal malú úlohu v Terminátorovi ako modrovlasý punkáč, ktorý spravil chybu v cestovaní v čase. To Paxtonovi prinieslo prinieslo príležitosť, aby sa objavil v nasledujúcom Cameronovom projekte Votrelec z roku 1986.

zdroj: http://en.wikipedia.org/wiki/Terminator_Genisys http://www.hollywood.com/news/movies/56856887/12-fun-facts-about-the-terminator http://www.csfd.cz/film/263921-terminator-genisys/videa/