Turecko

Tieto populárne Turecké raňajky sa skladajú z množstva rôznych potravín v malých množstvách: sú tu syry, maslo, paradajky, korenené mäso, uhorky, olivy a vajíčka.

Poľsko

Praženica, salám a zemiakové placky. Megaporcia aj na obed a nie raňajky ;).

Mexiko

Veľa pikantných vecí v jednom. Raňajky "manzanillo" sa skladajú z hovädzieho mäsa, fazule, syra a lupienkov "chilaquiles".

Austrália

Toasty s Vegemite. Vegemite je austrálska hnedá pasta z pivovarských kvasníc s extraktom rôznej zeleniny a korenia.

Taliansko

Kapučínko do jednej ruky, croissant do druhej a môžeš ísť :).

Brazília

Prosciutto, šunka, syry, maslo, džem, pečivo. Také normálne raňajky.

Thajsko

Táto bravčová raňajková kaša z Thajska sa skladá z plátkov bravčového srdca, žalúdkov, krvavého pudingu, fazuľových klíčkov, čínskych šišiek a bravčového čreva plneného pikantným mletým bravčovým mäsom. Dobrú chuť a príjemné ránko...

Ghana

Waakye sú populárne raňajky z Ghany. Je to ryža s fazuľou a korením. (Aj keď to tak moc nevyzerá..)

Maroko

Tradičné marocké raňajky sa obvykle skladajú z rôzneho pečiva, masla, chutney a syra.

Portugalsko

Množstvo plnených croissantov a silná káva, ktorá preberie do nového dňa.

Bolívia

Tzv. "saltenas". Väčšinou plnené zeleninou alebo mäsom a mierne osladené cukrom.

Argentína

Tzv. "facturas" sú populárne ako raňajky v Argentíne. Sú podobné croissantom alebo Dánskemu pečivu. Často sú plnené s "dulce de leche" - niečo ako karamelový puding alebo s "quince paste" - čo je želatína s pätnástich ovocí.

Mongolsko

Mongolské raňajky sa najčastejšie skladajú z niečoho mastného. Buď varené baranie mäso s ryžou alebo nejakých mliečnych výrobkov.

Pakistan

"Aloo Paratha" sú tradičné raňajky v Pakistane, čo je v podstate nekvasený chlieb, ktorý je plnený množstvom zeleniny. Zvyčajne sa podáva s maslom, chutney alebo niečím veľmi pikantným.

Egypt

"Faul Madamas" by ste dostali na raňajky v Egypte. Pozostáva zvyčajne z citróna, cesnaku, fazulí a cíceru. Toto všetko je poliate omáčkou "tahini" s varenými vajíčkami, trochou olivového oleja a kajenským korením.

Anglicko

Raňajky plné slaniny, vajíčok, klobás, grilovaných paradajok. Okrem toho je tu ešte chleba, huby, fazule a ďalšie nezmysly..

Kuba

Po anglickej nádielke, trochu menšia porcia. Je to hrubý maslový chlieb, ktorý sa namáča do sladkej kávy. To znie už lepšie ako klobásky a slanina :).

USA

Toto alebo cereálie.

 

 

 

 

 

 

Zdroje: wikipedia, http://www.buzzfeed.com/arielknutson/delicious-breakfasts-from-around-the-world#.olOn2V6LO