Medzinárodný deň žien pripadá na túto nedeľu a Jozef Golonka (77) si spomína, že počas režimu železnej opony, to bola veľká udalosť. Muži nosili štandardne ženám minimálne jeden karafiát. S odstupom času tvrdí, že na tento sviatok sa zabúda. Najmä mladá generácia ho berie ľahkovážne. Pričom dodáva, že ženy si zaslúžia ešte väčšiu úctu než kedykoľvek predtým. Majú skutočne veľa povinností, pretože vrátane zamestnania musia zvládať starostlivosť o domácnosť, deti a manžela. Naráža na spoločenský jav, ktorý prevláda v súčasnosti, že muži síce chodia do práce a zarobia viac peňazí, ale do starostlivosti o domácnosť a deti sa nehrnú. Veľmi si cení, že ženy majú síce viac povinností, ale všetko zvládajú, napriek ťažkostiam.
V rodine Golonkovcov je legendárny hokejista oslobodený od väčšiny povinnosti, pretože manželka Božena všetko stíha. Sú spolu 42 rokov a dohľad nad financiami má na starosti pani Golonková.

zdroj foto: http://zaciatocnici.sk/osobnosti-kulturistiky-a-sportu/jozef-golonka-zivotopis/ http://sk.wikipedia.org/wiki/Jozef_Golonka