Marilyn Monroe

Nezabudnuteľná blondína z minulého storočia očarila aj prezidenta Kennedyho. Marilyn Monroe, vlastným menom Norma Jeane Mortenson, sa nikdy neospravedlňovala za svoje prelietavé sexuálne správanie. Brala ho ako prirodzenú súčasť života. Okolo jej úmrtia v 60-tych rokoch je stále veľa otáznikov.

Angelina Jolie

Úspešná herečka a najnovšie aj režisérka sa nám na filmovom plátne predstavila vo viacerých úlohách. Svoj sexi zjav podčiarkla úlohou Lary Croft vo filmovom spracovaní počítačovej hry Tomb Raider. Angelina prežila búrlivý život, no v súčasnosti sa javí, že sa už usadila. S manželom Bradom Pittom vychovávajú 3 biologické a 3 adoptované deti. Známa je aj angažovaním sa v charite.

Dolly Parton


Hviezda country hudby dosiahla úspech aj vo filmovej brandži. Blysla sa vo filme Oceľové magnólie po boku Sally Field a Julie Roberts. Venuje sa aj svojmu charitatívnemu projektu.

Grace Kelly

Začínala svoju hereckú dráhu na Broadwayi, keď bola tínedžerkou. Netrvalo dlho, kým sa dostala do Hollywoodu. Stala sa monackou princeznou po tom, čo uzavrela manželstvo s princom Rainerom III. 

Audrey Hepburn

Takmer celý čas svojej hereckej kariéry stvárňovala postavy, ktoré odzrkadľovali jej súkromný život. Drobné žieňa s veľkými a hlbokými očami s porcelánovou pokožkou sa stalo aj módnou ikonou. Je jednou z mála herečiek v histórii, ktoré získali ocenenie Oscara, Emmy, Grammy a Tony. Tieto ceny jej dopomohli k tomu, aby ju Americký filmový inštitút zaradil na tretie miesto ako najväčšiu televíznu legendu.

Brigitte Bardot


Najväčší sexsymbol Francúzska očaril celý svet. Nikdy nedobyla Hollywood, ale vo svojom rodisku spolupracovala s najlepšími režisérmi. Do pamäte mužov sa vryla ako nádherná blondína s neodolateľnou francúzštinou.

Elizabeth Taylor

Zosnulá hviezda filmového biznisu sa preslávila až ôsmimi rozvodmi. Jej najúspešnejšou hereckou rolou bola Kleopatra. Prostredníctvom nej zarobila 1 milión dolárov, čo je najvyšší plat, aký doposiaľ herečka zarobila.

Jennifer Lopez


Herečka, tanečníčka, popová hviezda, módna návrhárka a filantropka. Exotická kráska sa najviac preslávila svojim pozadím, ktoré si dala poistiť závratnou sumou. V súčasnosti má dve deti.

Sophia Loren

Známa talianska herečka dosiahla úspech ďaleko za hranicami. Jej filmové úlohy jej priniesli Oscara a sedem Zlatých glóbusov. 80-ročná hviezda tvrdí, že krásu zdedila po svojej matke.

Cindy Crawford

Jedna z najznámejších supermodeliek má už síce vyšší vek, ale ťažko jej ho uhádnuť. Je nezabudnuteľná pre svoje hlboké hnedé oči a znamienko krásy nad perou. Najviac zažiarila v 90-tych rokoch, kedy o nej sníval hádam každý muž.

Monica Bellucci

Talianska kráska je medzinárodným sexsymbolom objavujúcim sa pravidelne na stránkach prestížnych magazínov.

Pamela Anderson

Silikónová barbie sa preslávila úlohou záchranárky v Pobrežnej hliadke. Búrlivý vzťah s divochom Tommym Leem jej tiež priniesol popularitu, najmä po tom, čo prenikli von ich sexuálne hry nahraté na domácu kameru. Pamela podporuje organizáciu PETA a je za legalizáciu marihuany.

zdroj:http://www.menshealth.com/sex-women/hottest-women-all-time http://en.wikipedia.org/wiki