V poradí 12. ročník vyhlaseného rockového festivali na západnom Slovensku nám prinesie už minulý rok sľubovanú punkovú zostavu The Exploited, fínsku metalovú legendu Stratovarius a ľudia sa môžu tešiť aj na slovenské Inékafe. Túto veľkolepú oznámenú trojicu dopĺňaju slovenské a české mená ako Hex, Korben Dallas, Zoči Voči, Smola a Hrušky či Support Lesbiens. Minulý rok The Exploited nevystúpili kvôli zdravotným problémom speváka Wattie Buchana, no ich slávne hity nakoniec na Slovensku zaznejú, aj keď o rok neskôr. Presvedčenie kapely The Exploited, rovnako ako viera ich fanúšikov - "Punk's not dead", vzniklo v 80.tych rokoch a kapela svojími agresívnymi textami kritizuje všetko, čo na svete pôsobí negatívne.

Na začiatku skupina The Exploited mala žánrovo bližšie k Oi!, neskôr sa zamerala viac na street až hardcore punk. Približne od roku 1987, v období vydania albumu Death Before Dishonour, sa ich hudobný štýl priblížil k žánru crossover thrash

Aj keď je za prvých priekopníkov power metalu považovaná nemecká skupina Helloween, Stratovarius sú označovaní ako prechod z klasického power metalu k modernému "klávesovému" power metalu. Od svojho vzniku v 80. rokoch, ovplyvnili množstvo skupín.

Dve ďalšie ohlásené zahraničné hviezdy sa tak pripájajú k jednej už skôr ohlásenej - a to metalovej kapele Twisted Sister

Twisted Sister je americká heavy metalová skupina, ktorú založil v roku 1972 v New Yorku gitarista Jay Jay French. Medzi najväčšie hity skupiny, ktoré sa presadili v 80. rokoch aj na hudobnej stanici MTV patria „We're Not Gonna Take It“ a „I Wanna Rock“, v ktorých sa skĺbil odpor mladej generácie k rodičom s kritikou vzdelávacieho systému.

Skupina IMT Smile, ktorá vystúpi na TopFeste bude sprevádzaná floklórnym súborom Lúčnica. Za zmienku stoja aj mená ako Maťo Ďurinda a Tublatanka či česká kapela Kryštof.


Permanentky na Topfest 2015 sú aktuálne v ponuke za cenu 38 EUR. V predaji sú naďalej aj VIP permanentky zahŕňajúce občerstvenie, sedenie na tribúne, splachovacie WC a parkovanie na VIP parkovisku.
Vstupenky zakúpite tu, alebo na ticketportal.sk

Vychutnajte si aj malé ukáźky :) 

The Exploited:

IMT Smile:

(zdroj: topfest.sk)