V blízkej budúcnosti vytvoria ľudia robota Chappie, ktorý ako prvý stroj na Zemi má schopnosť myslieť a cítiť. Vládne sily považujú robota za nepriateľa ľudstva, ktorý ho môže zničiť.
Film dáva priestor pre vznik filozofických otázok, či stroj s vlastnými pocitmi a myslením dokáže byť rovnocenný človeku.

Ako napovedá dej, Chappie sa radí vo filmovej škatuľke k sci-fi žánru. Hlavnú postavu stvárnil Sharlto Copley, ktorý si nevie vynachváliť prácu animátorov. Tí detailne zachytili pohyby Choppieho a dali mu dokonca aj hercovu mimiku.

Snímku Chappie režíroval Neill Blomkapm. Juhoafrický režisér bol neznámy, triumfoval snímkami District 9 a Elysium. Najmä pre divákov Distric 9 Blomkapm vytvoril nezabudnuteľný zážitok, na ktorý budú dlho pamätať. Preto sa podobné reakcie očakávajú aj od tohto filmu. Na scenári sa podieľal Blomkamp spolu s Terri Tatchell a je inšpirovaný režisérovým krátkym filmom z roku 2004 s názvom Tetra Vaal. Vrátane Sharlta Copleyho sa v snímke Chappie blysnú hviezdy ako Sigourney Weaver, Dev Patel a Hugh Jackman. Zaujímavosťou je, že do deja sú zakompovaní aj členovia africkej hip-hopovej kapely Die Antwoord. Premiéra v našich kinách štartuje 6. marca.


zdroj: http://en.wikipedia.org/wiki/Chappie_%28film%29 http://www.wired.com/2015/02/angry-nerd-chappie/