Talkshow tento mesiac zažiari na showcaseovom podujatí SXSW v americkom Austine.
Showcase festivaly sú miestom pre propagáciu nádejných kapiel, ktoré sa môžu dostať na špičku hudobného šoubiznisu. Kapela má na hranie časový limit v rozmedzí 30-40 minút. Počas svojho vystúpenia majú možnosť padnúť do oka agentom, ktorí sa na festivale nachádzajú so zámerom nájsť interpretov, ktorí majú veľký potenciál. Nevýhodou je, že kapela si všetky náklady musí hradiť sama. Nie je preto zriedkavosťou, že hudobní interpreti organizujú finančné zbierky. Výnimkou nie je ani Talkshow.

Kapelu tvoria štyria chalani z Bratislavy. Na konte majú debut Talkshow a posledný album bol vydaný v októbri v roku 2013 s názvom Kunst. Krstili ho pár dní po vydaní v bratislavskom KC Dunaj.
Talkshow sú ovplyvnení kapelami ako Depeche Mode, Kasabian alebo Blocparty. Textami sa snažia čo najviac priblížiť poslucháčom. V ich hudbe nájdme indie-rockové riffy, na druhej strane nám ukazujú aj miernejšie, atmosférické pesničky. Kapela má za sebou vystupovanie na veľkých festivalov na Slovensku, Rakúsku, Nemecku a Českej republike.

Spevák Andreas Imrich sa kvôli spevu musel učiť angličtinu. Keďže na to, aby prerazili v zahraničí, je svetový jazyk nevyhnutnosťou. Aj na tejto kapele vidno, že svoje hudobné ambície sa snažia maximálne naplniť a prinášajú obety. Veď ich starší videoklip k skladbe These Lights patrí k jednému z najdrahších, aké boli v našej krajine vytvorené. Posledný videoklip, ktorý kapela predstavila, si môžete pozrieť práve teraz.zdroj: http://bandzone.cz/talkshow?at=news https://www.facebook.com/Talkshowmusic/info?tab=page_info