Chodievate pravidelne na dovolenky? S rodinou, s priateľmi, alebo len vo dvojici? Existuje zopár vecí, ktoré si na dovolenke alebo počas cesty na ňu neodpustí nikto z nás. Ktoré to sú a v ktorých ste sa našli?

Veď to je drahé

Počas dovolenky v Taliansku alebo v iných južných európskych destináciách sa často stretneme s vyššími cenami, než na aké sme zvyknutí na Slovensku. Práve v týchto momentoch si neuvedomujeme, že na dovolenku sa ide (v priemere) raz za rok a nemusíme toľko šanovať na večeri, suveníroch alebo atrakciách pre dospelých aj pre deti.

Konzervy a plechovky

Plné auto nafukovačiek, paštét a plechovkového piva? Krajania sa vždy spoznajú, nikto okrem nás a našich českých bratov nie je schopný otvoriť si na pláži konzervu a naberať si jej obsah odkúsnutým rožkom. Robíme to bez hanby na akejkoľvek dovolenke v zahraničí.

Čím viac v aute, tým je to lacnejšie

Napratať 5 ľudí do Felície alebo Matiza nie je umenie. Je to utrpenie. Je pravda, že viac ľudí, ktorí sa skladajú na benzín a ostatné náklady na dovolenku dokáže spoločne ušetriť množstvo peňazí. Dovolenka však má byť hlavne komfortná a cesta autom vás často vyjde finančne rovnako, ako aj cesta lietadlom na last minute dovolenku.

Nadávanie po našom

Veď tu ma nikto nepozná. Naozaj? Množstvo ľudí má v obľube nadávať a vulgárne sa vyjadrovať v materinskom jazyku. Aj tak nám nikto nerozumie. Čudovali by ste sa však, koľko ľudí zo Slovenska pracuje v zahraničných hoteloch. Môže sa vám tak veľmi rýchlo stať, že na dovolenke v Španielsku sa budete vyvyšovať nad čašníka, ktorý vás uzemní pekne po našom.

Suveníry z hotela

Naozaj potrebujete doma ďalšie uteráky? A keď si pribalíte z hotela to malé mydielko, ušetríte doma na Slovensku náklady na hygienické potreby? Vo väčšine hotelov sa pri odchode prepočítavajú veci v izbách. Minimálne pri drobných suveníroch riskujete peknú hanbu v hoteli a podobné meno spravíte aj ostatným krajanom. Potom sa nesmieme čudovať, že sa na Slovákov vo svete pozerajú tak, ako sa pozerajú.