#1 Spravte si kávu

Tento bod si zaslúži čestné miesto v tomto zozname. Nič vás nenaštartuje tak skvele ako káva a pohyb. Preto, ak je to len trochu možné, choďte si zabehať, zahrať tenis alebo zaplávať. Potom prídete domov, spravte si kávu, sadnite si k počítaču a začnite sa venovať bakalárke. Predtým, než začnete, skúste si napísať do Google ako písať bakalársku prácu a pozbierajte čo najviac tipov.

Dajte si dokopy zdroje

Dajte si záležať a nájdite si čo najviac kvalitných zdrojov. Zdroje môžete hľadať v iných bakalárskych prácach. Nehovoríme, že máte zobrať cudziu bakalársku a okopírovať jej obsah. Nájdite si zoznam použitej literatúry a už máte slušný základ. Opäť otvorte Google a nájdite aj niekoľko internetových zdrojov, ktoré budú mať na vašu tému niekoľko čerstvých informácií.

Rozložte si prácu na niekoľko častí

Dôležitým bodom, ako napísať bakalársku prácu, je plánovanie. Napíšte si zoznam všetkých formálnych kapitol, ktoré vyžaduje každá bakalárska práca. Teraz si veľmi triezvo skúste odhadnúť čas, ktorý vás bude napísanie tejto kapitoly stáť a zohľadnite vaše časové možnosti. Berte do úvahy, že okrem naplánovaných činností vám do toho môže niečo neodkladné prísť. Po tejto úvahe priraďte ku každej úlohe deadline.

Dostaňte sa do flow-u

Toto je asi najdôležitejším tipom. Neriešte formátovanie, rozloženie, to, ako tá veta vyznie v kontexte. Táto časť má veľa spoločného s brainstormingom. Píšte, čo vám napadne v poradí, v akom vám to napadlo. Píšte a píšte, dokým budete mať čo. Keď sa vypíšete, skúste si text po sebe prečítať. Garantujem vám, že po formálnom spracovaní a logickom zoradení sa bude dať použiť 90% vášho textu.