V dnešnej dobe sa na nás odvšadiaľ valia informácie, ktoré nám odporúčajú, čo jesť a čo zase nie. Zdravá strava môže mať pre niektorých väčší a pre druhých nie až taký veľký význam. Ako sa ale dozvedieť, čo je skutočne zdravé a nie je len marketingovým ťahom a biznisom?

Mnohí sa riadia aktuálnymi trendami. Sledujú, čo je práve „in“, čo konzumujú naše kamarátky alebo veria reklamám. Môžem povedať, že už niekoľko rokov si držia svoju obľubu bio výrobky a bio potraviny.

Na Slovensku sa objavili prvé bio výrobky už v roku 1994. Odvtedy záujem o ne neustále stúpa. To sa prejavuje aj na obrate na trhu s biopotravinami v celej Európe, ktorý narastá o cca 20 % ročne.

 

 

Čo sú to vlastne tie bio potraviny?

Sú to potraviny, ktoré sú vyrobené z bioproduktov, a pri ktorých výrobe sa používajú len zákonom povolené zložky, prídavné látky a materiály. Minimálne 95 % zložiek potravín by pritom malo pochádzať z bioproduktov s osvedčením o ekologickom pôvode. Okrem toho musia vyhovovať všeobecne platným hygienickým a potravinárskym normám a naviac, musia dodržiavať pravidlá pre ekologické poľnohospodárstvo. Pri ich pestovaní by sa nemali používať umelé hnojivá, škodlivé chemické postreky či geneticky modifikované organizmy. Hnojiť by sa mali len maštaľným hnojom a kompostom, zvieratá by mali dostávať len prirodzenú potravu a mali by mať voľný výbeh; rastové hormóny a antibiotiká sú takisto zakázané. Pri spracovaní by sa nemali využívať škodlivé éčka, chemické farbivá a ochucovadlá, umelé sladidlá a konzervačné látky. Pridávajú sa len pozitívne éčka, teda látky, ktoré sa vyskytujú bežne v prírode alebo sú zhotovené z prírodných surovín.

 

 

Nie je však všetko zlato, čo sa blyští a nie je všetko bio, čo nám obchody ponúkajú. Už sme si celkom zvykli nakupovať všetky tie cereálie, müsli tyčinky, ochutené jogurty a ďalšie naozaj super skvelé produkty, „ktoré nám dajú energiu na celé dopoludnie“. My však po konzumácii týchto „výživných“ raňajok máme rýchlo pocity hladu a už o pol jedenástej doobeda by sme zjedli aj koňa. Kŕmime sa produktami, o ktorých sa našim pra-pradedom ani len nesnívalo, a zvykli sme si na to, že čo je chutné, je aj dobré. K tomu ešte krásny obal, nápis bio, a my sme spokojní, ako dobre sme zase raz nakúpili. No preštudovali sme si aj etiketu? Vieme, čo naše „bio“ vlastne obsahuje?

V obchodoch na Slovensku sa môžeme často stretnúť s tým, že za bio si priplatíme. Prekvapivo iná situácia je u našich susedov v Rakúsku. Bio výrobky sú často lacnejšie ako tie „obyčajné“ potraviny, a hoci nám ten biely jogurt fakt až tak veľmi nechutí, po prečítaní zloženia zistíme, že sa v ňom použilo kvalitné čerstvé plnotučné mlieko a nepridával sa doň žiaden cukor. Čo na to ale naše ratolesti? Asi len horko ťažko im nanútite kyslý biely jogurt, keď si už zvykli na krémový a lákavý čokoládový puding so šľahačkou, samozrejme s množstvom cukru a ďalších E-čok, s čokoládovou príchuťou, ktorá okolo čokolády ani len neprešla.

Môžeme priznať, že pri nákupe často hladíme na cenu. Niekedy však cena nemusí byť taká výhodná, ako sa nám na prvý pohľad zdá. Kúpime si mrazenú rybu za 4-5€ a pri príprave ľahko zistíme, že polka z nej je zrazu fuč, pretože sa nám „vyparila“. Voda, ktorá ju z veľkej časti tvorila sa premenila na paru, a náš tanier je viac poloprázdny ako poloplný. Potom zbadáme v chladničke obchodu chladeného lososa, a cena 10 eur za 2 pekné väčšie kúsky filé sa nám zdá veľa. V skutočnosti sme však práve len naleteli obchodnému ťahu a pri mrazenej rybe sme si pekne krásne zaplatili za obyčajnú mrazenú vodu. A čo také mlieko? Nechceme utratiť 1,20€ za liter čerstvého mlieka, ale radšej siahneme po trvanlivom, pretože je práve v akcii za 0.69€. Povedzte mi ale – čo to je za mlieko, ktoré má trvanlivosť 4 mesiace a po viac ako 2 týždňoch po otvorení nám ani len náhodou neskysne? Výrobcom sa po biznisovej stránke neoplatia predsa čerstvé potraviny – majú nižšiu trvanlivosť, a tým, že sa môžu rýchlejšie skaziť sa producent stáva stratovým. A tak si túto stratu vopred zarátajú do marže a nám sa tak zdá absolútnym nezmyslom kupovať takmer dvojnásobne drahšie vajcia len pre to, že sliepky, ktoré ich zniesli mali voľný výbeh.

 

 

Bio je často len biznis a my mu perfektne veríme. Veríme reklamám a snažíme sa pri nákupe ušetriť. To však nemusí byť výhrou pre naše zdravie. Myslíte si, že 0 % tuku v jogurte je zdravá voľba pre štíhlu líniu? Zabudnite na toto tvrdenie! Neverte tomu, že to, čo je odtučnené je pre nás to naj a uvedomte si fakt, že z plnotučných výrobkov sa nestanete „plnými a tučnými“.

Práve my sme tí, ktorí ovplyvňujú trh. My určujeme, čo skončí v našich chladničkách a domácnostiach. Čo s tým teda urobíme?Možno by pre začiatok stačilo, keby viac dôverujeme slovenským výrobkom a domácim producentom, ktorí hoci nemajú najkrajší obal a nemajú na ňom napísané zázračné slovíčko bio. Ale na druhej strane vieme, že ten syr, ktorý si od nich kúpime, je poctivý a kvalitný. A možno ho budeme musieť zjesť do dvoch dní a zaplatíme zaň trochu viac, no na druhej strane spravíme konečne niečo lepšie pre našu životosprávu.