Predtým, ako sa Joseph Szabo stal svetoznámym renomovaným fotografom, bol učiteľom na strednej škole Malverne High School na Long Islande. Pri týchto mladých ľuďoch zistil, že bude potrebovať niečo špeciálne na upútanie ich drahocennej pozornosti. A tak si priniesol do školy fotoaparát. Vďaka hľadáčiku tohto prístroja sa mu podarilo nahliadnuť do činností a duše mladých ľudí a zachytiť tak okamihy, ktoré pred učiteľmi či rodičmi poväčšine skrývajú. 

Joseph na svoje snímky celé roky zachytával tie najautentickejšie a najosobnejšie chvíle svojich študentov. Prvé lásky, prvé cigarety, prvé hádky, alkohol, či ukončenie strednej školy. 

Učiteľ a následne aj úspešný fotograf nemal s týmito fotografiami nikdy žiadne plány, nemienil s nim zarábať peniaze. Bola to pre neho len cesta, ako sa lepšie spojiť s mladými ľuďmi a preto hovorí, že tieto zábery majú určitú autentickú a nefalšovanú kvalitu. Ľudia sú na nich úprimní, nepózujú a robia len to, čo robia. Sedia na schodoch, fajčia, pofľakujú sa, zabávajú,...

Joseph povedal, že vďaka týmto fotkám dostal bližšie k mladým ľuďom, pomohli mu spojiť sa s nimi a dúfa, že aj pre ostatných budú mať tieto zábery podobne hlbokú dušu. 

 

 

 

 

 

 

Zdroj: bp