Ubytovanie zadarmo a pritom nie v žiadnom ošarpanom starom špinavom plesnivom moteli, ale úplne normálnom dome či byte. Ako je to možné? Vďaka problému, kam dať svojho domáceho miláčika počas dovolenky vznikla stránka Trusted Housesitters. Tento portál našiel riešenie problému a spája milovníkov zvierat a cestovania zároveň. 

Vďaka tejto stránke môžete byť úplne zadarmo ubytovaní napríklad na nádherných francúzskych statkoch či v austrálskych plážových vilách a to len výmenou za to, že sa majiteľom postaráte o ich domácich maznákov počas toho, ako budú zrovna tiež niekde odcestovaní alebo na dovolenke. Úžasný nápad s jednoduchou, no za to geniálnou koncepciou.

Na stránke je nutný poplatok necelých 8€ mesačne a tiež máte možnosť vybudovať si medzi touto komunitou ľudí dobrú povesť vďaka recenziám. No ak milujete zvieratá a cestovanie, bude to pre vás jednoduché. 

Zakladateľ stránky Andy Peck prišiel s týmto nápadom, keď sa výmenou za bývanie v španielskej vile s bazénom, staral o troch psov a dve mačky. Po rozhovore s vlastníkom vily pochopil, že tento problém môžu mať viacerí ľudia a rozhodol sa ho vyriešiť. 

Stránka so sídlom v Anglicku má momentálne svojich členov vo viac ako 130 krajinách sveta a vďaka nej sa každý mesiac uskutoční zhruba pol milióna „výletov“ spojených so starostlivosťou o domáce zvieratká.

 

 

 

 

 

Zdroj: bp trustedhousesitters