22. V Antarktíde existuje ľadovec nazvaný "Blood falls" (Krvavé vodopády), z ktorého pravidelne tečie červená tekutina a preto vyzerá, ako by krvácal. V skutočnosti sa jedná o zoxidovanú slanú vodu. 

23. V roku 2008 vedci objavili nový druh baktérie, ktorá žije v laku na vlasy. 

24. Vrchná časť Eifellovej veže sa nakláňa od Slnka, pretože kov sa na priamom slnečnom žiarení zohrieva a rozťahuje. Môže sa takto posúvať až o cca 18cm. 

25. Podplukovník "Mad" (Šialený) Jack Churchill bol britský vojak, ktorý v druhej svetovej vojne zabil nepriateľského vojaka lukom. Trval totiž na tom, že do boja pôjde vyzbrojený stredovekým lukom a mečom. 

26. Americký ranger menom Roy C. Sullivan držal rekord v počte zasiahnutí bleskom. V priebehu rokov 1942 - 1977 ho blesk zasiahol až 7 krát a zakaždým to prežil. Zomrel na následky postrelenia, ktoré si spôsobil sám. 

27. Najdlhšie hudobné vystúpenie v histórií sa stále koná a to v kostole v Halberstadte, v Nemecku. Ide o organové vystúpenie, ktoré začalo 5. septembra 2001 a má skončiť až v roku 2640. Poslednýkrát bola na organe zmenená nota v roku 2013 a ďalšia zmena je naplánovaná na rok 2020.

28. Na hraniciach USA a Kanady je opera, ktorá má javisko a polovicu hľadiska v jednej krajine a druhú polovicu hľadiska v druhej. 

29. "Katzenklavier" (mačacie piáno) je hudobný nástroj vyrobený z mačiek. Vznikol v 17. storočí v Nemecku a spočíval v zoradených mačkách s rôznymi výškami hlasov. "Hralo" sa na ňom tým, že "klavirista" jazdil klincami po mačacích chvostoch. 

30. Na svete existuje jedna obrovská kolónia mravcov, ktorá sa tiahne až cez tri kontinenty. Pokrýva veľkú časť Európy, západné pobrežie USA a západná pobrežie Japonska.

31. Najväčšia zaznamenaná snehová vločka na svete mala v priemere až 38,1cm. 

32. V roku 1962 vypukla v Tanzánii epidémia smiechu, ktorá trvala takmer rok. Tisícky ľudí v dedinách sa neustále nekontrolovateľne smiali a muselo sa dokonca aj zatvoriť niekoľko škôl. Nebola to však len sranda, pretože sa časom dostavili následky ako mdloby, plač, vyhrážky či bolesti. 

33. Rimania si bielili zuby močom. Vraj to fungovalo ale radšej to nebudeme skúšať. Či?

34. V tele máme asi 96 540km žíl a ciev. Ak by sme ich všetky rozložili za sebou po zemi, obkolesili by sme celú zemeguľu asi dva krát. Ale nebudeme skúšať ani toto. 

 

 

Zdroj: buzzfeed