12. Niektoré muchy živiace sa ovocím sú geneticky odolné voči opitiu sa. No táto odolnosť funguje len pokiaľ majú neaktívnu verziu génu, ktorý vedci pomenovali nie inak ako "happyhour" (šťastná hodinka)

13. Experimenty dokázali, že samci Makaka Rézus sú ochotní zaplatiť za pohľad na zadky samičiek tohto druhu. 

14. V roku 1567 si chcel jeden muž vypestovať najdlhšiu bradu na svete. No tá sa mu vyplatila asi tak, že o ňu zakopol, keď utekal pred požiarom a zomrel. 

15. V roku 1518 sa v Štasburgu konala Dance fever (Tanečná horúčka), ktorá trvala mesiac. Ľudia jednoducho bezdôvodne tancovali. Niektorí sa utancovali až na smrť. 

16. Vladimír Nabokov takmer vynašiel smajlíka (chýbali mu však oči). 

17. Škandinávsky gróf Sigurd Mocný z 9. storočia bol zabitý svojím nepriateľom, ktorého však už popravil niekoľko hodín predtým. Gróf priviazal hlavu mŕtveho k svojmu sedlu a pri jazde domov ho do nohy poškriabal jeden z vyčnievajúcich zubov mŕtvoly, vďaka čomu neskôr zomrel na infekciu. 

18. Holandská dedina Giethoorn nemá žiadne cesty. Je pospájaná výhradne lávkami a kanálmi. 

19. V Kuntucky žila po mnoho generácií rodina s modrou pokožkou. Modrí boli vďaka genetickému ochoreniu známemu ako methemoglobinémia. 

20. Silné zemetrasenie môže permanentne skrátiť dĺžku trvania jedného dňa na Zemi pohybom rotácie Zemskej osi. Zemetrasenie v Japonsku, ktoré bolo v roku 2011 nám skrátilo deň o približne 1,8 mikrosekundy a zemetrasenie z roku 2004 zo Sumatry dokonca až o 6,8 mikrosekundy. 

21. Prvý americký film, ktorý obsahoval zábery, ako sa splachuje a vyprázdňuje toaleta bol film Alfreda Hitchcocka - Psycho (1960). 

 

 

 

Zdroj: buzzfeed