1. Najdlhší časový rozdiel medzi narodením dvojičiek bol až 87 dní

2. Najhlbšie položená poštová schránka na svete sa nachádza v zálive Susami v Japonsku. Je 10 metrov pod vodou. 

3. V roku 2007 sa Američan menom Corey Taylor pokúsil sfalšovať svoju vlastnú smrť, aby mohol prerušiť zmluvu s telekomunikačnou spoločnosťou bez platenia poplatkov. Nefungovalo to. 

4. V roku 1923 džokej Frank Hayes vyhral preteky v Belmont Parku v New Yorku napriek tomu, že bol mŕtvy. V polovici pretekov totiž dostal infarkt, no jeho telo zostalo v sedle až kým jeho kôň, ktorý bol dovtedy na 20. mieste, prešiel cieľovou rovinkou ako prvý. 

5. Každý z nás má unikátny odtlačok jazyka, presne ako aj odtlačky prstov. 

6. Samica kengury má tri vagíny. 

7. Svetlo sa nemusí vždy nevyhnutne pohybovať všeobecne známou "rýchlosťou svetla". Tá najrýchlejšia je rýchlosť svetla vo vákuu a predstavuje fyzikálnu konštantu, ktorej hodnota bola určená na 299 792 458 metrov za sekundu (1 079 252 848,8 km/h). Rýchlosť svetla v inom prostredí ako vo vákuu je vždy nižšia ako rýchlosť svetla vo vákuu. Najpomalšia zaznamenaná rýchlosť svetla bola 38 mph (61 km/h). 

8. Casu marzu je názov doslova pochúťkového syra zo Sardínie, ktorý obsahuje živých červíkov. Počas toho, ako si tento syr vychutnávate, môžu červíci zo syra vyskakovať, takže sa pri jeho konzumácii odporúča kryť si oči. Dobrú chuť. 

9. Najosamelejším tvorom na svete je veľryba, ktorá svoju spriaznenú dušu hľadala volaním až vyše 20 rokov. No jej hlas bol posadený o niečo vyššie, ako hlas iných veľrýb. Nikdy jej nikto neodpovedal

10. Počas druhej svetovej vojny mala britská posádka ponorky HMS Trident na svojej palube dospelého soba a to až po dobu 6 týždňov. Sob sa volal Pollyanna a bol to darček od Rusov. 

11. Žaba, ktorá sa vyskytuje prevažne v Kanade a USA (Northern leopard frog) konzumuje svoju potravu pomocou svojich očí. Zatlačí nimi jedlo dolu hrdlom tým, že si ich zasunie dozadu hlavy. 

12. Prvý človek, ktorý močil na Mesiaci, bol Buzz Aldrin, krátko po tom, ako vstúpil na jeho povrch. 

 

 

 

Zdroj: buzzfeed