Kapela zaplnila plnú kapacitu pražského klubu Retro Music Hall. Aj Chinaski zdieľajú retro módu vinylových platní. Ich snom bolo vydať album v špeciálnej edícii vo formáte gramofónovej dosky. Rockfield pokrstil Petr Janda, ktorý má so skupinou Olympic najviac predaných vinylov v Českej republike. Kapela na svojom úspešnom vystúpení predviedla najnovšie kúsky, ale nezabudla na prídavky starých hitov. Koncert, ktorý sa konal s podporou rádia Frekvence 1, budú kvôli veľkému úspechu znova reprízovať na tejto stanici.
V čom je ich súčasný album taký výnimočný? Po štyroch rokoch prichádzajú Chinaski už s deviatym album s názvom Rockfield. Skladby sa nahrávali v rovnomennom štúdiu vo Walese, kde svoje hudobné predstavy zhmotňovali aj velikáni ako Queen alebo Coldpaly. Chalani v súčasnosti absolvujú koncertnú šnúru po svojej rodnej republike, ktoré končí v júni. Lístky na niektoré z ich koncertov sa vypredali závratnou rýchlosťou.
V rámci svojho jarného turné pripravili šancu aj pre mladých hudobníkov! Prebieha súťaž a stačí poslať svoju video ukážku na youtube priamo kapele. Vybratých bude 14 hudobných skupín, ktoré budú robiť predkapelu Chinaski v danom regióne. Muzikanti si užijú svojich pár minút slávy aj na autogramiáde.

Videoklip k singlu Každý ráno bol natočený v januári pod taktovkou Petra Strnada, ktorý natočil s Chinaski aj videoklip 1. signální. Kapela uverejnila videoklip pár dní pred 14. februárom a venovala ho všetkým, ktorí sú šťastne alebo nešťastne zamilovaní. Ešte ste ho nevideli? Teraz máte možnosť. 


zdroj: http://www.chinaski.cz http://cs.wikipedia.org/wiki/Chinaski