Vaňa

Trest známy ako "sedenie vo vani". Odsúdený bol umiestnený v drevennej kadi, odkiaľ mu mohla trčať len hlava. Okrem toho mu kat natrel tvár medom a mliekom, vďaka čomu sa trestancovou tvárou čoskoro začali kŕmiť muchy. Ale aj odsúdený bol pravidelne kŕmený, čo sa časom zo sedenia vo vani s vodou zmenilo na sedenie vo vlastných výkaloch. No a keď to mám dokončiť... jednoducho sa tu časom ten človek zaživa rozložil, zjedli ho rôzne larvy a podobne.. proste fuj.

 

Mosadzný býk

Tiež známy ako Sicílsky býk, navrhnutý v starovekom Grécku. Býk zo solídneho kusu mosadze mal na jednej strane dvierka, ktoré sa ale dali poriadne zaistiť, takže odsúdený nemal možnosť dostať sa von. Po tom, ako bol trestanec umiestnený do býka sa pod ním zakúrilo, až bol železný býk celý červený a obeť sa tu pomaly doslova upiekla. Navyše bolo toto mučiace zariadenie navrhnuté tak, aby výkriky obetí boli ešte zosilnené a zneli ako ručenie býka.

 

Prebodnutie

Toto bola vraj najobľúbenejšia technika mučenia kniežaťa Valašského kniežatstva Vlad - a III. známeho aj ako gróf Dracula v 15. storočí v Rumunsku. Obeť bola nútená sedieť na ostrej a hrubej tyči a keď ju vzpriamili prepichla človeka. Takto zomierali aj tri dni, nakoľko vlastnou váhou kĺzali stále nižšie a tyč ich stále viac a viac prepichovala.

 

Kacírska vidlica

Toto mučiace zariadenie pozostávalo z kovového kusu s dvoma protiľahlými dvojhrotovými vidlicami, pripojené k pásu alebo popruhu. Jeden koniec zariadenia bol tlačený pod bradou a druhý k hrudnej kosti a popruh bol použitý k upevneniu na krk. Obeť bola zavesená o strop alebo inak znehybnená a nemohla spať. Ak jej hlava klesla, vidlice obeti prepichli krk aj hruď.

 

Judášova kolíska

Obeť zviazaná  lanami musela sedieť na "kolíske" v tvare pyramídy. Na obrázku vidíte akým spôsobom tam musel človek sedieť a išlo o proces pomalého rozťahovania a prepichávania sa hlbšie.. Aby bol trestanec ešte viac ponížený, tak bol nahý a keďže toto mučiace zariadenie zväčša nebolo čistené, tak prinášalo samozrejme aj infekcie. Takže ak Vás táto technika mučenia nezabila, priniesla Vám minimálne veľké poníženie, bolesť a nepríjemné infekcie.

 

Krídlová skrutka

Toto zariadenie bolo navrhnuté tak, aby mohlo pomaly rozdrviť prsty nielen na rukách a na nohách, ale aj lakte a kolená. Existovalo aj príbuzné zariadenie, tzv. "drtič hlavy", z ktorého názvu už logicky vyplýva, na čo bolo určené. Hlavným zámerom bolo vymámiť z obetí nejaké priznanie alebo výpoveď. Tieto zariadenia boli prvý krát použité v stredoveku.

 

Škripec

Toto mala byť najbolestivejšia forma stredovekého mučenia. Škripec bol z dreveného rámu s dvoma lanami pripevnenými k spodnej časti a ďalšími dvoma viazanými na držadle hore. Akonáhle bola obeť uviazaná a umiestnená na hornej časti zariadenia, kat otáčal kľuku. Postupne naťahovali končatiny obete až do takého štádia, keď sa oddelili kĺby. Mučenie však väčšinou končilo až vo fáze, keď boli od tela odtrhnuté celé končatiny.

 

 Prepílenie

V rámci tejto mučiacej metódy obeť visela dolu hlavou, kvôli tomu, aby krv bola naliata hlavne v hlave a človek tak zostal čo najdlhšie pri vedomí...fuh. Katovia potom odsúdeného prerezali pílkou na dve polovice, ale zväčša iba po oblasť brucha, aby tak ešte viac predĺžili jeho utrpenie.

 

Mučiace koleso

Tiež známe ako Katarínske Koleso, zariadenie, ktoré malo spôsobiť odsúdeným umučenie a pomalú smrť. Končatiny obete boli priviazané ku kolesu v tvare akýchsi lúčov. Koleso sa potom pomaly otáčalo a mučiteľ obeti rozdrvil končatiny železným kladivom. Potom boli odsúdení s takto polámanými končatinami nechaní priviazaní na kolesách na vysokých stĺpoch, kde sa nimi mohli kŕmiť vtáky, zatiaľ, čo pomaly zomierali. Niekedy im bola udelená milosť v podobe fatálneho úderu do hrudníka alebo brucha, ktorý im spôsobil okamžitú smrť.

 

Španielsky somár

Toto je jedno z mučiacich zariadení, ktoré bolo používané počas španielskej inkvizície. Je asi jedno z najdesivejších, nakoľko princíp tohto zariadenia spočíval v tom, že obeť tu musela sedieť nahá a obkročmo. Takže ako môžme vidieť na fotke, na železných klinoch. Potom vraj mučiteľ dával obetiam na nohy rôzne závažia, až ich nakoniec toto zariadenie prerezalo napoly..

 

Zavesiť, ťahať a rozštvrtiť

Táto mučiaca metóda bola praktizová v časoch stredoveku, v Anglicku. Bol to trest za vlastizradu, kdy bol odsúdený doslova rozštvrtený. Obeť najprv obesili, ale krátko pred smrťou ju aj zvesili. Nasledovalo odstránenie genitálií a tiež vnútorností, ktoré boli spálené. Potom bola ešte obeť rozštvrtená a sťatá. Tento trest bol zakázaný v roku 1814.

 

 

Zdroje: wikipedia, http://list25.com/25-most-brutal-torture-techniques-ever-devised/5/