Píše sa rok 1919, a teda v období odohrávajúceho sa po jednom z najkrvavejších konfliktov v dejinách. Austrálsky farmár Connor sa vydá z rodnej zeme do Konštantínopolu (dnešný Istanbul), aby našiel svojich troch stratených synov. V cudzej zemi, ktorá je na míle vzdialená od toho načo bol Connor zvyknutý, sa stretáva s majiteľkou hotela Ayshe. Pomocou nej sa mu podarí nájsť hroby synov, ale aj dôkaz, že jeden z nich by mohol byť stále nažive.

Historická dráma zakladajúca sa na fikcii, za to verne vykresľujúca kultúru Turkov v povojnovom období. Kvôli tomu sa film tešil pozitívnym ohlasom aj v Turecku, kde obrovský aplauz zožala postava seržanta Jemala. Toho stvárnil Cem Yilmaz, ktorý je miláčikom tureckého národa.
Russel Crowe okrem režisérskej úlohy stvárnil hlavnú postavu farmára. V snímke zažiarili aj ďalšie hviezdy filmovej branže ako Olga Kurylenko alebo Jai Courtney. Filmová premiéra Cesty nádeje v našich kinách sa koná 5. marca.

Cesta nádeje je Russelov režisérsky debut a podľa pozitívnych ohlasov sa mu podaril. Na udeľovaní austrálskych televíznych cien AACTA film triumfoval s niekoľkými oceneniami.


zdroj: http://en.wikipedia.org/wiki/The_Water_Diviner http://www.thecitizen.org.au/features/divining-new-meaning-australias-sense-identity-russell-crowe-takes-legend-gallipoli