Živé kvety

Veľa ľudí sa riadi pravidlom, že čím viac, tým lepšie. TO je samozrejme blbosť a prepchať si byt kvetináčmi a premeniť ho na džunglu má skôr odpudzujúci efekt. Avšak, ak vhodne zvolíte elegantnú a drahú rastlinu ako palma alebo bonsai na viditeľnom mieste v byte, dodáte mu pozitívnu energiu, pocit prírody a úplne nový šmrnc.

Sviečky

Opäť sa riaďte pravidlom menej je viac. Nieste u babky na prázdninách, ktorá má vystavené všetky sviečky čo kedy dostala od svojich nepodarených vnúčat na Vianoce. 2-3 vhodne zvolené dekoratívne sviečky však vašu obývačku premenia na útulnú izbu. Len pozor na požiar!

Krb

Toto je trochu komlikovanejšia položka, najmä ak žijete v paneláku. Avšak, aj pre vás je tu riešenie. Plynové krby. Nedajú vám ten pravý pocit a teplo a praskanie ako klasický krb, no určite ozvláštnia váš byt a pridajú mu tajomný feeling.

Kameň

Nie, nemusíte ísť k Váhu a doniesť plný ruksak kameňov. Hovoríme o štiepanom kameni na stene. Podľa zvolenej farby premení váš byt na moderný príbytok alebo na starobylú komnatu. Vyber je na vás!

Prírodné materiály

Najmä drevo, slama a bambus. Vydržia vám celý život a pôsobia omnoho útulnejšie neź plasty, kovy a sklo.

Fotografie a obrazy

Máte radi fotografie? Vyberte tú najlepšiu fotografiu vašej rodiny, kúpte jej najdrahší rámik aký nájdete a hrdo ju vystavte nad televízor. A čo obrazy? V kurze sú čiernobiele obrazy s jednofarebným doplnkom. Londýnska alebo Parížska panoráma vo vašom byte upúta pohľad každého návštevníka!