1. Dajte si prechádzku

Prieskumy dokázali, že krátka prechádzka nakopne váš metabolizmus, rozprúdi krv a dodá novú energiu. Môže za to serotonín, ktorý sa uvoľňuje pri chôdzi, a prísun kyslíku. Prechádzky odporúčame najmä po výdatnom obede, ktorý telo unaví a tak nie je schopné ďalej pracovať. Doprajte si krátku prechádzku a nakopnite sa!

2. Obmedzte kávu

A nahraďte ju vodou. Káva je skvelý pomocník pre nakopnutie, no keď to s ňou preženiete, získate úplne opačný efekt. Jedna-dve kávy denne vám bohato postačia. Radšej pite čistú vodu. Tá nezaťaží váš organizmus a pomôže vám osviežiť si myseľ.

3. Spravte si zoznam

Pero a papier. Nič viac nepotrebujete. Na zoznam si napíšte všetky veci, ktoré chcete dnes spraviť. Zadanie do práce, do školy, nákup, no pokojne tam pripíšte aj sprchu a posilku. Na konci dňa is môžete všetko vyškrtať a byť spokojní, koľko vecí ste stihli!

4. Intervalujte

Ľudský mozog sa dokáže sústrediť len 25 minút. Pracujte v intervaloch 25/5 - 25 minút práca, 5 minút oddych. Za 5 minút sa váš mozog zrelaxuje a dokáže sa opäť sústrediť na 100%.

5. Odstráňte rušivé predmety

Mobil ani facebook k práci nepatria. Ani hudba vám nepomôźe nakopnúť sa. K práci potrebujete, pokoj a ticho, jeden stôl a počítač. Až vtedy sa dokážete maximálne sústrediť na to, na čo potrebujete.