Maslo v šupke. Aj tak by sa dalo nazvať Avokádo. Pod zelenou šupkou nájdete to najzdravšie maslo plné vitamínov a antioxidantov. Samotné sa jesť nedá (no, dá, ale je to humus), no je výborným doplnkom do množstva pokrmov. Vybrali sme 3 najlepšie!

Guacamole - Môj najobľúbenejší spôsob prípravy avokáda. Avokádo ošúpete, rozmágate, pridáte nadrobno nasekanú cibuľu, cesnak, rajčiny, pokvapkáte citrónom, posolíte, pokoreníte a najlepšia pochúťka je na svete! Takúto zmes potom jete pomocou opražených tortíl rozkrájaných na trojuholníky (ako pizza). Skvelá náhrada nezdravých dipov z obchodu. Všetko v Guacamole je mega zdravé, raw (pre hipsterov), a hlavne chutné!

Plnené Avokádo - Fantázii sa medze nekladú. kuracie mäso, kapusta, syr a šup do trúby zapiecť. Na internete nájdete nespoćet receptov na plnené avokádo. Pozor však, aby sa vám v trúbe nerozpadlo!

Avokádová nátierka - Ošúpané avokádo zmiešate napríklad s brnydzou alebo syrom, pridáte tie správne koreniny, necháte vychladiť a môžete natrieť na chlieb. Odporúčam experimentovať a pridávať avokádo do vajíčkovej, cesnakovej, ale aj tvarohovej nátierky.