V malej dedinke Shani Shingnapur v Indii nie sú žiadne dvere a napriek tomu sa obyvatelia cítia bezpečne. Sú si istý, že nepotrebujú žiadnu ochranu svojich domov, pretože celú dedinu ochraňuje boh Saturnu Shani.

 

 

Legenda hovorí že po dlhom období dažďa sa na brehu rieky Panasnala objavila obrovská čierna skala. Keď sa jej obyvatelia dotkli palicou, začala z nej vytekať krv. V tú noc sa všetkým obyvateľom z dediny zjavil v sne boh Shani. Skala predstavovala samotného veľkého boha, ktorý sa v takejto podobe rozhodol prísť na zem a mal jedinú podmienku. Bude strážiť obyvateľov, ale skalu nesmie nič zakrývať, aby mal dobrý výhľad na celú dedinu. Napokon Shani požehnal vodcu a sľúbil, že bude navždy túto malú dedinku chrániť. Legenda je stará asi 300 rokov. 

 

 

Obyvatelia presunuli skalu do stredu dediny a dstránili všetky dvere a zámky, pretože verili, že na ich bezpečnosť bude dohliadať Shani.

 

 

Táto legenda sa stala tradícou, ktorá zotrváva v dedine dodnes. Môže sa však stať, že v dedine nájdete drevené závory, ktoré však slúžia len proti túlavým psom a jediné dvere (závesy) nájdete na toaletách a v banke, ktorá má sklanené dvere aby boh videl dovnútra. Všetci, ktorí sa chcú do dediny nasťahovať musia túto tradíciu rešpektovať. 

 

 

 

Zdroj: bbc