Len zopár minút cesty od našej poslednej zastávky a od našich hraníc – Mikulove a jeho okolí nájdeme nenápadnú obec Lednice. Za touto obcou sa však skrýva nevídaný poklad. Lednický zámok s priľahlým parkom a minaretom.

Vstup do celého areálu je zadarmo. Na začiatku odporúčame prejsť sa okolo zámku. Zvedavci môžu navštíviť aj interiér v rámci prehliadky. Vo vnútri zámku sa nachádza aj obrovská botanická záhrada – skleník, do ktorého sa v minulosti vozili exotické rastliny.

Po prehliadke sa dajte smerom na sever. Na cestu si určite kúpte niečo na osvieženie. I keď je to len prechádzka parkom, je veľmi dlhá. Po asi pol hodine vytrvalej chôdze prídete k minaretu, kde si za pár drobných môžete zakúpiť výstup na jeho vrchol. Z neho máte celý park aj zámok ako na dlani. Druhou cestou sa môžete vrátiť zase naspäť. Po tejto ceste chodí aj konský povoz.

Počas prechádzky v parku si všímajte rôzne lávky križujúce rybníky a skúste sa pozrieť od minaretu smerom k zámku. Celá cesta je vyklčovaná, aby bolo z jednej budovy vždy vidno budovu druhú.