Slovenský Raj ponúka najkrajšie výhľady na rozprávkové doliny plné skál a potôčikov na Slovensku. Celá táto oblasť je prepletená sieťou turistických chodníkov, ktoré dokonale odrážajú obraz krajiny pre oči zvedavých turistov. Nájdete tu trasy dlhé desiatky kilometrov cez neobývané lesy, kde so 100% pravdepodobnosťou stretnete jelene alebo srny a nájdete tu trasy prepchaté turistami.

Najznámejšia, najkrajšia a turistami najvyhľadávanejšia trasa smeruje na Kláštorisko. Na tejto trase nájdete tie najkrajšie a najzaujímavejšie scenérie a trasa je určená aj pre mladších turistov (s doprovodom rodičov).

Tomášovský výhľad – obrovská skala nad hornádskou kotlinou. Je z nej nádherne vidno Vysoké Tatry a celú okolitú krajinu.

Prielom Hornádu – séria stupačiek nad rozvodnenou riekou, často kráčate len po železných tyčiach vysoko nad perejami Hornádu a držíte sa reťaze, ktorú tam osadili naši pradedkovia.

Cesta na Kláštorisko – svetoznáme rebríky pozdĺź vodopádov. Zhora na vás padá voda, pod vami je priepasť a vy si užívate jedinečnosť tohto výstupu.

Kláštorisko – stredoveké ruiny niekdajšieho kláštora. Pre historických nadšencov hotový poklad. Nad kláštoriskom nájdete reŠtauráciu, kde sa po takejto túre môžete občerstviť a najesť.