Teória všetkého je biografická romantická dráma pod záštitou britskej produkcie. Na režisérsku stoličku si sadol James Marsh. Anthony McCarten premenil literárnu predlohu Travelling to Infinity: My Life with Stephen od Jane Wilde Hawkingovej na scénar. Autorka memoárov bola manželkou geniálneho fyzika Stephena Hawkinga, ktorý trpí postupným ochrnutím nervového systému. Nevyliečiteľná choroba zasiahne pár na vrchole Stephenovho osobného a profesionálneho úspechu. Lekári mu dávali dva roky života a tak sa pár zaľúbencov snaží všetko stihnúť, kým si po Stephena nepríde smrť. Úspešný fyzik ignoruje ochorenie a robí si doktorát. Jeho žena Jane ho podporuje a prináša veľké sebaobetovanie. Film sa nesie v tom duchu, že najväčšieho génia súčasnosti napokon zachráni láska.

Manželský pár Hawkingovcov stvárnil na filmovom plátne Eddie Redmayne a Felicity Jones. Obaja herci boli nominovaní na ocenenia.

Dojímavá romantická dráma sa stretla s pozitívnymi ohlasmi na celom svete. Film Teória všetkého bol nominovaný na niekoľko ocenení, z ktorých niektoré sa premenili na sošky. Masovému úspechu však predchádzali komplikácie. Počas natáčania sa filmári snažili napodobniť Hawkingov hlas, ktorý v pokročilom štádiu choroby používal malý prístroj. Nikdy neboli s výsledkom spokojní. Stephen Hawking bol nadšený z filmu a tak ponúkol štábu povolenie na to, aby použili jeho originálny hlas.

Filmová premiéra sa konala už minulý rok v zahraničných kinách. K nám snímka zavíta 26. februára.

zdroj: http://uk.eonline.com/news/591071/eddie-redmayne-is-a-fashion-hero-saves-felicity-jones-from-major-wardrobe-malfunction http://en.wikipedia.org/wiki/The_Theory_of_Everything_%282014_film%29 http://www.focusfeatures.com/the_theory_of_everything