Meno Ido Portal sa v spoločnosti nadšencov zdravého životného štýlu, priaznivcov rôznych športov a v kruhu pohybových trénerov skloňuje naozaj často. Označujú ho za takzvaného majstra pohybu. Ido Portal je v súćasnosti popredný svetový tréner pohybu, akrobacie a vecí s tým spojených.

Jeho filozofiou je myšlienka, že nezáleží na tom, aké máš svaly, ale na tom, aké pohyby dokážeš spraviť. Plazí sa po zemi ako jašter, skáče ako opica, visí na hrazde a predvádza polohy ako hadia žena. Tvrdí, že svoju svalnatú postavu si vypracoval práve vďaka týmto rôznym pohybom.

Jeho hlavným nástrojom pre cvičenie sú gymnastické kruhy. Na nich predvádza nespočet rôznych drillov pre budovanie svalovej hmoty. ktorej má skutočne požehnane. Odmieta stroje v posilňovniach, je priaznivcom prirodzeného ľudského pohybu, cvičenia s vlastnou váhou a zdravého životného štýlu.

Jeho meno sa spája aj s mnohými slávnymi ľuďmi. Jedným z jeho "učňov" je napríklad aj MMA zápasník Conor McGregor, ktorý sa minulý rok stal majstrom UFC, keď v zápase svojho protivníka porazil iba za 13 sekúnd.

Pozrite si motivačné video, ktoré vám povie o Idovi viac, ako pár mojich slov.