Skupina, ktorá sa zapísala do rockovej histórie veľkými písmenami prichádza s niečím skutočne originálnym. Dokumentárny film, ktorý hovorí o natáčaní ich posledného vydaného albumu Sonic Fighters, obsahuje rozhovory s rôznymi významnými hudobníkmi a v neposlednom rade aj s americkým prezidentom Barrackom Obamom. Frontman Dave Grohl opísal dokument so slovami, ktoré zobrazujú lásku k histórii americkej hudby. Osemdielny seriál odvysielala televízia HBO koncom roka. Sonic Fighters má osem častí a vôbec to nie je náhoda. Číslo symbolizuje osem pesničiek, ktoré boli nahrávané v ôsmich odlišných amerických mestách. Spomínaný materiál vychádza 7. apríla na DVD a Blu-ray diskoch. Fanúšikovia si tak prídu na skutočný skvost do svojej zbierky.

Americkú rockovú skupinu založil Dave Grohl, ktorý bol členom kapely Nirvana. Bicie vymenil za gitaru a mikrofón. Zaujímavosťou je to, že vo Foo Fighters bol členom aj gitarista Pat Smear, ktorý tiež pôsobil v Nirvane. Foo Fighters sa stali populárnymi koncom 90-tych rokov, keď im vyšli viaceré hity ako napr.: „Learn To Fly“ (1999), „Everlong“ (1997), či „This Is A Call“ (1995). Kapela počas svojej existencie stihla vydať desať albumov, pričom tri z nich získali ocenenie Grammy.


zdroj: http://en.wikipedia.org/wiki/Foo_Fighters http://www.stereogum.com/1684177/watch-the-trailer-for-dave-grohls-hbo-series-foo-fighters-sonic-highways/video/