Mladá umelkyňa vo svojej tvorbe kombinuje množstvo hudobných štýlov, od klasickej hudby cez pop a hip-hop až po dubstep. Má na konte niekoľko vydaných EP, singlov a aj debut, ktorý vyšiel v roku 2013. S posledným vydaným albumom Shatter Me však zaznamenala najväčší úspech. Začalo sa o nej hovoriť po celom svete. Patrí medzi 30 najvplyvnejších umelcov. Na portály youtube je na prvých priečkach v počte prezretí jej videí.

Američanku priviedol k hudbe jej otec. K husliam sa dostala už v piatich rokoch. Je úspešnou účastníčkou niekoľkých talentových súťaží. V roku 2012 stúpla jej popularita predovšetkým vďaka singlu Crystallize (dubstep violin), ku ktorému tiež natočila videoklip. Na internete ďalej publikovala niekoľko videoklipov s fantasy tematikou ,napríklad pieseň na motívy počítačovej hry Elder Scrolls V - Skyrim alebo knižnej a filmovej série Pán prsteňov. Podobne zaujala cover verzií "Assasins Creed Theme" z počítačové hry Assasins Creed 3.

Nesmierne talentovaná Lindsey Stirling vystúpi v doprovode svojej kapely 6. júla v bratislavskej Inchebe.
zdroj: http://en.wikipedia.org/wiki/Lindsey_Stirling http://musicrowgirl.com/tag/manager-for-lindsey-stirling/ http://mmusicmag.com/m/2013/02/lindsey-stirling/