Určite ste si za posledný týždeň všimli, či už na internete alebo v iných médiách, že Spojené štáty zastihla veľmi silná snehová búrka. Prívaly snehu doslova paralyzovali východ USA a úrady tu zakázali používať autá, nakoľko v súvislosti so snehovou víchricou tu zahynulo už 19 ľudí. Pre lepšiu predstavu o rozmeroch tejto snehovej búrky si pozrite video, ktoré zachytáva úhrn snehových zrážok za zhruba 24 hodín:

 

Američania však ani v takýchto situáciách nestrácajú zmysel pre humor a rozhodli sa s touto riadnou kopou snehu začať jednoducho zabávať. A ako by to bolo bez nejakej novej populárnej výzvy? Svetom už obleteli rôzne "challenges" (výzvy) a tento krát v Amerike fičí veľmi tématická a k počasiu sa hodiaca "snow challenge" alebo po našom "snehová výzva". Princíp je jednoduchý - zaplávaj si v snehu.

Ak aj u nás toľko naváľa, tak vyskúšam.

 

Takže, ako vidíte, Američania sa hádžu do snehu, okrem toho sa snowboardujú po zasneženom New Yorku a stavajú bunkre. Na stavaní bunkrov by nebolo nič tak neobvyklé, to ste určite zvykli robiť aj vy. No jeden Newyorčan si trefne vystrelil zo snehovej kalamity, keď si na svojej záhrade tento bunker postavil a ponúkol ho na prenájom. Iba 200 dolárov na jednu noc! :)

Svoje iglu zariadil, nafotil a publikoval na stránku Airbnb. Nezabudol zdôrazniť, že príbytok je postavený vlastnoručne a z čisto prírodných materiálov, a že ubytovaným poskytne nezabudnuteľný zážitok v elegantom prostredí. Samozrejme že išlo len o neškodný žart. Zamestnanci z Airbnb však poslali Patrickovi Hortonovi vysvetľujúci mail, prečo inzerát odstránili. Navyše mu ako odškodné ponúkli kupón v hodnote 50 dolárov na ďalšiu rezerváciu cez Airbnb a nezabudli ho pochváliť za to, že bolo veľmi dobre skonštruované.

 

 

 

Zdroje: youtube, dailymail