Votrelec sa zapísal do filmovej histórie veľkými písmenamiI!
Votrelec je prvou časťou štvordielnej ságy o agresívnom mimozemskom parazitovi. Prvý diel uzrel svetlo sveta v roku 1979. Film sa zapísal do histórie úplne odlišným poňatím sveta budúcnosti, než na aké bolo filmové publikum zvyknuté. Snímka sa pravidelne umiestňuje v rebríčkoch historicky najlepších sci-fi filmov a hororov. Sága pokračuje filmami Votrelci (Aliens, 1986), Votrelec 3 (Alien 3, 1992) a Votrelec: Vzkriesenie (Alien: Resurrection, 1997). Votrelci sa objavujú aj v cross-overi Votrelec vs. Predátor, kde je ich protivníkom skupina iných slávnych monštier z filmu Predátor. Filmová séria bola taká úspešná a populárna, že vznikli videohry, komiksy a knihy. A ako to vyzerá s piatym pokračovaním?

Pôvodný režisér mal iné plány

Ešte v roku 2002 Ridley Scott v interview uviedol, že nový projekt Votrelca prinesie veľa zábavy. Podľa neho je však najdôležitejšie uviesť príbeh na pravú mieru. Ridleyho koncept pre dej bolo vrátiť sa do čias, keď boli votrelci prvý krát objavený a vysvetliť pôvod ich vzniku.  V roku 2008 Sigourney Weaverová v rozhovore s MTV narážala na to, že spolu s Ridleym pracovali na pokračovaní Votrleca, ktorý by sa mohol zakladať na viac na chronológii života Ellen Ripleyovej, než na votrelcoch. Pokračovanie príbehu Ripleyovej sa napokon neuskutočnilo.

Na piatom diely sa pracuje
V roku 2014 Sigourney Weaverová uviedla, že má v pláne sa vrátiť na obrazovky ako Ripleyová, pretože nebola spokojná so záverom poslednej časti Votrelca: Vzkriesenie. Povedala, že ak je tu priestor vytvoriť piatu časť, pôjde do toho a bude spokojná aj ona, ale aj veľa fanúšikov. Nedávno sa herečka vyjadrila, že jej bude záležať na jej návrate do úlohy Ripleyovej v piatom pokračovaní, pokiaľ ho bude Neil Blomkamp skutočne režírovať. Podľa posledných správ spomínaný režisér zverejnil na svojom profile náčrty postavy votrelca. Režisér filmov District 9 a Elysium tak potvrdil dohady o tom, že priloží ruku k dielu.


Napriek tomu, že hlavná predstaviteľka má úctyhodný vek, viete si predstaviť Votrelca bez Sigourney Weaverovej?

.zdroj: http://en.wikipedia.org/wiki/Alien_%28franchise%29  http://sk.wikipedia.org/wiki/Votrelec_%28film%29