MESTO ANJELOV vedie vo výrobe populárnej zábavy, ako filmy a televízia. Na návštevu filmovej spoločnosti UNIVERSAL STUDIOS si treba vynahradiť minimálne jeden deň, je to miesto kde to  žije, stále sa tu nakrúcajú filmy, kde môžete vidieť štúdia slávnych áut z filmov Transformers, Flinstonovci či Rýchlo a zbesilo.

       

Ďalším cieľom je Hollywood Bouleward, kde je preslávený nápis Hollywood. Určite nemôžete vynechať nákupné centrum , ktoré susedí s legendárnym Chodníkom slávy. Chcete sa dotknúť Marilyn Monroe? Nech sa páči!  

      

Túžite mať chvíľku pokoja ? Pláže Santa Monicy sú na to ako stvorené, čo je také netypické pre rušné Los Angels.

     

Najžiadanejšie nočné kluby v Los Angels určite nemôžete nechať bez povšimnutia a ak budete mať šťastie  možno zazriete nejakú tú filmovú celebritu.

       

Malibu je asi pol hodiny jazdy autom na západ od Santa Monici. Disneyland, Newport Beach a South Coast Plaza sa nachádzajú v  Orange County, čo je asi hodina jazdy na juhovýchod.  Disneyland určite nie je snom len pre tých najmenších.

    

Getty Center stojí za návštevu, vstup je zadarmo aj keď parkovné vám to vynahradí, je to jedno z najlepších múzeí umenia v USA. Nachádza sa na vrchole hôr Santa Monici, kde tiež zažijete  nezabudnuteľný výhľad.

    

Bez ohľadu na to, akú hudbu máte radi, Los Angels je pre vás ako stvorené! Na svoje si prídu skutočne všetci. Navštívte Skalné miesta na Sunset Blvd. Jazz Kluby v Hollywoode. Walt Disney Concert Hall v centre mesta. 

    

Los Angeles je jedno z najlepších miest na zemi, pre jedlo - nájdete tu všetko čo si  dokážete predstaviť. Z tradičnej kultúry americkej reštaurácie  určite skúste Mel's Drive-In v západnom Hollywoode, o núdzu možností tu mať určite nebudete.

    

Los Angeles má jeden z najväčších diaľničných systémov na svete, stratiť sa tu nie je žiadny problém a letisko, ktoré Los Angeles  spája s celým svetom.

 

Zažiť toto neuveriteľné mesto Los Angeles v celom lesku je určite na nezaplatenie,až tu si uvedomíte, akú moc má filmová ilúzia.

 

Zdroje: wikipedia, www.lacity.org