Veľa z nás používa YouTube na dennej báze, či už sa jedná o videá, hudbu, či filmy. Je už tak zaužívané, že je aj ťažké uveriť, že bolo založené len pred 10 rokmi. Pre niekoho by mohlo byť doslova nemysliteľné, že by zrazu nemal prístup k najnovším čerstvo do sveta vydaným skladbám a to prostredníctvom len pár klikov. YouTube okrem toho pomohlo k započatiu kariéry mnohých ľudí a každý deň je tu nahratých neuveriteľných 72 hodín videa. Na prezeretie všetkého materiálu na YouTube by jeden ľudský život ani zďaleka nestačil.

Založený bol 14. februára 2005 troma zamestnancami ex - PayPal - Chad Hurley, Steve Chen a Jawed Karim. V roku 2006 YouTube odkúpil Google. Ich inšpiráciou boli udalosti, ktoré sa odohrali v roku 2004 - vlna Tsunami a odhalený prsník Janet Jackson na Superbowl.

Sídlo YouTube v San Bruno

10. Real Annoying Orange

- ročný príjem: cca $3,4 milióna

- počet odoberateľlov: 4 185 638

- počet prehraní: cca 2,5 miliardy

Autorom seriálu o drzom a otravnom pomaranči je Dane Boedigheimer. Nápad na niečo takéto dostal v posteli pri zaspávaní, začal sa smiať a nebol ani schopný vysvetliť svoj náhly smiech jeho priateľke, nakoľko mu tento nápad pripadal trápny. Túto podarenú srandu tvorí už od roku 2009 a očividne vzhľadom na príjmy sa mu darí. Okrem toho o pomaranči vznikla aj show v televízii Cartoon Network alebo napríklad aj video hra.

 

9. Uber Haxor Nova

- ročný príjem: $3,5 milióna

- počet odoberateľov: 2 745 681

- počet vzhliadnutí: cca 1,5 miliardy

Autor James Richard Wilson Jr. je typický herný YouTube - r. Špecializuje sa na hráčov videohier s pridanými vtipnými komentármi. Jednoducho dokáže efektívne zmiešať nekorektný humor a počítačové hry, čo na cieľovú skupinu zaberá.

 

8. Ray William Johnson

- ročný príjem: $4 milióny

- počet odoberateľov: 10 814 574

- počet vzhliadnutí: takmer 3 miliardy

Z tohto chlapíka mal byť právnik, ale ani ako špičkový právnik by asi nezarobil toľko, ako komentovaním virálnych videí na svojom videoblogu.

 

7. Toby Games

- ročný príjem: $4,2 milióna

- počet odoberateľov: 6 935 945

- počet vzhliadnutí: takmer 2 miliardy

Toby nevie zrovna moc hrať a práve to na ňom ľudí baví. Venuje sa hlavne hrám ako napríklad Minecraftu alebo Skyrimu. Jeho série "pozrite sa, ako hrozne kazím hry" majú obrovský úspech.

 

6. Jenna Marbles

- ročný príjem: $4,3 milióna

- počet odoberateľov: 14 698 605

- počet vzhliadnutí: 1 650 076 560

Prvou ženou na tomto zozname je newyorčanka Jenna Marbles. Je krásna, vtipná a jedna z mála chytrých a zaujímavých blondínok (just joke ;)). Jej videá sú venované hlavne móde, ale dokáže ich natočiť o čomkoľvek a niekedy ju sprevádzajú aj jej psíkovia. Pozrite si jej video "Ako sa baby sprchujú". Našli ste sa? :)

 

5. Blu Collection

- ročný príjem: $4,8 milióna

- počet odoberateľov: 1 692 964

- počet vzhliadnutí: 2 622 204 041

Tento YouTube kanál je prevádzkovaný pravdepodobne mužom a jedná sa hlavne o "unboxing" - fenomén, ktorý hýbe svetom mladých. Znie to pomerne zvláštne - príde Vám domov balík, krabica s nejakou novou hračkou alebo počítačovou hrou. A Vy ju plní očakávania a príjemneho pocitu rozbalíte. A ak je niekto kráľom tejto činnosti, tak je to jednoznačne Blu Collection, zberateľ hračiek.

 

4. Disney Collector BR

- ročný príjem: $5 miliónov

- počet odoberateľov: 3 716 852

- počet vzhliadnutí: 4 560 266 446

Na priečke číslo štyri sa nachádza "sestra" zberateľa hračiek. Dokonca sa špekuluje o tom, že prevádzkovateľ Blu Collection a prevádzkovateľka Disney Collector sú manželia, nakoľko ich videá sú vcelku prepojené. Každopádne ale vidieť, že na takmer identickom nápade sa dá tak isto zarábať.

 

3. Smosh

- ročný príjem: $5,7 milióna

- počet odoberateľov: 19 797 875

- počet vzhliadnutí: 3 959 654 811

 Smosh je dvojica komikov - Anthony Padilla a Ian Andrew Hecox. Glosujú a parodujú všetko, čo sa okolo nich deje. Produkujú vtipné, trochu divné a zábavné videá, hrajú scénky a jednoducho blbú. Vyblbli si takto už poriadny balík peňazí. Na ukážku video "Ak by videohry boli reálne".

 

2. Yogscast Lewis & Simon

- ročný príjem: $6,7 miliónov

- počet odoberateľov: 7 248 543

- počet vzhliadnutí: 2 940 251 397

Tento kanál je tiež riadený duom - Lewis a Simon. Kanál sám seba opisuje ako "Vtipné hranie Minecraftu multiplayer s opitým trpaslíkom a pohľadným kozmonautom". Ich videá sa teda tiež týkajú hrania videohier - toho najlepšieho aj najhoršieho, čo svet gamingu pozná.

 

1. Pew Die Pie

- ročný príjem: $7 miliónov

- počet odoberateľov: 34 652 478

- počet vzhliadnutí: 7 400 126 842

Na prvú priečku sa dostal švéd Felix Arvid Ulf Kjellberg, ktorý je jednoducho kráľom YouTube. Stal sa vzorom mladých ľudí, píšu o ňom dizertačné práce.. A áno, aj on si zarába prostredníctvom videohier a vtipných komentovaním ich.

 

Ste fanúšikom niektorého z týchto kanálov?

 

 

 

Zdroje: wikipedia.org, http://www.therichest.com/rich-list/world/10-of-the-worlds-wealthiest-youtubers/