Coca-Colu a jej ikonickú fľašu pozná asi úplne každý, aj my, čo ju nepijeme. Cola je naozaj legendárny nápoj, ktorý sa najprv predával v lekárňach v roku 1886 v Atlante (USA) a neskôr sa stala jednou z najznámejších značiek na celom svete. Inovatívni dizajnéri vzhľad fľaše postupom času často menili, no presne pred 100 rokmi, sa patentoval dizajn, ktorý poznáme dodnes. Na počesť stého výročia si prečítajte zopár zaujímavých faktov, ktoré ste o tejto ikonickej fľaši možno nevedeli.

#1: Ako už bolo spomínané, pred 100 rokmi a to presne 16. novembra 1915 firma s názvom Root Glass Company v Terra Haute (Indiana, USA) patentovala tvar známej fľaše Coca-Coly, ktorý poznáme dodnes.

#2: Spoločnosť Coca-Cola v roku 1923 vyvinula prvé "sixpack" väčšie balenie s cieľom prinútiť spotrebiteľov k množstevnému nakupovaniu nápoja.

#3: Všetky fľaše Coly vyrobené v období od konca roku 1923 do roku 1937 sa označujú ako "Christmas Bottles" a teda "Vianočné fľaše" . Je to kvôli tomu, že obnovený patent bol vydaný počas Vianoc, teda 25. decembra 1923.

#4: V roku 1950 sa fľaška Coca-Coly stala prvým komerčným produktom, ktorý sa objavil na titulke magazínu Time.

#5: V roku 1955 Coca-Cola prvýkrát predstavila fľaše King Size (Kráľovská veľkosť) (cca 300 až 355 ml) a Family Size (Rodinná veľkosť) (asi 769 ml).

#6: Coca-Cola začala testovať proces plnenia limonády do plechoviek ešte pred 2. svetovou vojnou, no kvôli vypuknutiu vojny bol vývoj plechoviek pozastavený.

 

 

 

Zdroj: businessinsider