Sydney som prvý krát spoznal ešte ako malé dieťa z rozprávky Hľadá sa Nemo. Krásne slnečné mesto plné exotických stromov, sympatických budov, dominuje mu biela opera a prístavný most a všade v prístave nájdete vysnívané jachty. Netreba spomínať, že Austrália je rajom zaujímavých zvierat a scenérií. Už len samotná predstava tých koralových útesov a farebných rybičiek v blízkosti mesta s možnosťou šnorchlovania ma uchvátila. Čo môžeme v Sydney nájsť?

Najzaujímavejšími miestami v Sydney sú Prístavný most (Harbour Bridge) a budova opery (Sydney Opera House). V prístave sa každoročne 26. decembra začínajú jachtárske preteky Sydney - Hobart. Ďalšou známou stavbou je tzv. Sydney Tower, vyhliadková veža v centre mesta, ktorá je druhou najvyššou stavbou na južnej pologuli. Darling Harbour v tesnej blízkosti centra mesta je ďalšou z populárnych turistických atrakcií.

Sydney má tiež zaujímavý systém metra (podzemnej železnice), nachádzajú sa tu filmové štúdiá spoločnosti Fox a olympijský park. V Sydney sa každoročne koná tiež LGBT festival s názvom Mardi Gras.

Sydney je sídlom austrálskej burzy cenných papierov, austrálskej centrálnej banky a šiestich univerzít.

Pokiaľ by vám nestačil len samotný pobyt a navštevovanie atrakcií v tomto meste, Austrália ponúka zaujímavý zoznam možných aktivít, ktoré treba určite podniknúť. Plavby loďou, spoznávanie austrálskej bushe, pozorovanie austrálskych zvierat ale aj výlety po celej Austrálií či blízkom Novom Zélande, na ktorom sa natáčal svetoznámy Pán Prsteňov aj Hobbit.

Južná pologuľa má skutočne čo ponúknuť a je len na vás, kedy sa tam vypravíte!

zdroj: wikipedia