Starý židovský cintorín, Praha

Tento cintorín sa nachádza v pražskej časti Josefov, ktorý sa do roku 1850 nazýval Židovské mesto. Tento cintorín fungoval od roku 1478 do roku 1786 a je to tretí najznámejší židovký cintorín. Čísla pomníkov a tak isto aj počet ľudí, ktorí sú to pochovaní, je neistý, nakoľko sa tam nachádzajú doslova vrstvy hrobov (a to aj 12 vrstiev). Odhaduje sa, že je tam približne 12 000 náhrobkov, ktoré tu vznikali najmä v období baroka. Tento cintorín je od roku 1995 národnou kultúrnou pamiatkou. Okrem toho sa hovorí, že tento cintorín sa hemží paranormálnymi javmi.

 

Les Catacombes, Paríž

Tieto katakomby začali vznikať už staroveku a úložiskom ľudských pozostatkov sa stali od roku 1786. Ľudské pozostatky sa tu umiestňovali kvôli rušeniu cintorínov a do roku 1814 tu bolo umiestnených viac ako 6 miliónov ľudí. Katakomby majú v súčasnosti zhruba 190km chodieb popod celý Paríž. Na tomto mieste by sa asi nikto nechcel ocitnúť sám, nakoľko sa tu vraj prechádzajú zblúdilé duše ľudí, ktorých vyrušili v ich večnom odpočinku, keď ich premiestňovali z pôvodných hrobov.

 

Saint Louis #1, New Orleans

Sain Louis #1 je najstarší z troch katolíckych cintorínov v New Orleans, Louisiana a má za sebou pestrú históriu strašidelných príbehov. Tento cintorín je jedným z najaktívnejších miest s nadprirodzenými javmi, pretože sa tu nachádza notoricky známy hrob všetkých čias - hrob Marie Leveau, tiež známy ako hrob "Veľkej Voodoo kráľovnej". (Ktorej postava bola stvárnená aj v tretej sérii American Horror Story) Mnoho miestnych obyvateľov tvrdí, že jej duch straší na cintoríne a nedaruje to jednotlivcom, ktorí sa ju snažia zobudiť. A úprimne povedzme si, kto so zdravým rozumom by chcel prebudiť "voodoo kráľovnú"?

Stvárnenie Marie Leveau v American Horror Story: Coven herečkou Angelou Bassett

 

La Recoleta, Buenos Aires

Cintorín Recoleta sa nachádza vo štvrti Recoleta v Buenos Aires, v Argentíne. Je jedným z hlavných turistických atrakcií v tejto oblasti, hlavne vďaka dokonalému zobrazeniu pohrebného umenia a architektúry z 19. a 20. storočia. Okrem toho však toto krásne miesto "ponúka" aj pestrú paletu paranormálnych javov, ktoré podčiarkuje hlavne samovražda priamo na tomto mieste.Zabil sa tu nočný strážnik a tieto krásne náhrobky tu po nociach navštevuje "Lady in White" (Pani v Bielom).

 

Šedí bratia Kirkyard, Edinburgh, Škótsko

 

Toto je záhrada bývalého kláštora, ktorý bol založený v roku 1560 a je považovaná za najstrašidelnejšie miesto v Škótsku. Paranormálna aktivita tohto cintorína je pripisovaná najmä nepokojnému duchovi neslávne známemu Georgovi Meckenziemu, ktorý tu bol pochovaný v roku 1691. Bol to škótsky právnik a po jeho smrti sa na tomto cintoríne začalo chyrovať o Mackenzie poltergeist - ovi, ako o násilnom prízraku, ktorý spôsobuje modriny, hryzie a inak útočí na jednotlivcov. Mnoho návštevníkov to už potvrdilo a ak aj neutrpeli zranenia, tak mali veľmi podivné pocity.

 

Glasnevin cintorín, Dublin, Írsko

Na tomto cintoríne je pochovaných asi 1,5 milióna ľudí. Tento 120 akrový cintorín však "hostí" aj ducha newfoundlandského psa. Hovorí sa, že akonáhle tu bol pochovaný John McNeill Boyd, jeho psík nebol ochotný opustiť jeho hrob a zomrel tu od hladu. Najlepší priateľ človeka pre život.. aj pre smrť.

 

Cintorín na Howard Street, Salem, Massachusetts

Salem v USA je jedným z najstrašidelnejších miest vďaka svojej histórii - lov na čarodejnice. V roku 1692 tu bol umučený Giles Corey, pretože sa nechcel priznať k čarodejníctvu. Hovorí sa, že v momente jeho posledného výdychu preklial toto miesto a v roku 1914 sa mal zjaviť jeden deň pred obrovským požiarom. Ľudia dodnes tvrdia, že jeho duch sa stále prechádza medzi hrobmi. Ale vzhľadom na minulosť tohto miesta a počet umučených nevinných duší by bolo naivné predpokladať, že sa tu prechádza sám.

 

Stull cintorín v Kansase, USA

Tiež menovaný ako "brána do pekla", ďalšie z najviac strašidelných miest USA. Populáciu v tomto malom mestečku Stull tvorí len zopár obyvateľov a asi sa tomu ani nečudujem. V minulosti sa tu odohrali tragédie, napríklad, keď farmár zapálil svoje pole aj s jeho synom. Tento cintorín je vraj jednou zo siedmych brán do pekla. O presnej lokalite tejto brány do pekla sa polemizuje, ale najčastejšie bol za ňu považovaný kostol, ktorý bol v roku 2002 "pre istotu" zrovnaný so zemou. Ďalší príbeh je spojený s borovicou, na ktorú sa vešali čarodejnice počas jarnej rovnodennosti. A je tu ešte jeden príbeh. Ten vraví, že ak zaklopete na jednu konkrétnu skalu, tak dostanete aj odpoveď. Od Diabla.

 

La Noria cintorín, Chile

La Noria je opustené banícke mesto s príšernou históriou, ktorá sa točí okolo nútenej práce, zneužívania a otroctva. Cintorín ponúka neuveriteľný pohľad - otvorené hroby a trčiace kosti. Očití svedkovia tvrdia, že pri západe slnka mŕtvi vstávajú z hrobov a prechádzajú sa po ich bývalom baníckom meste. Miestni obyvatelia Chile tiež tvrdili, že videli deti v opustenej škole. TV Show "Destination Truth" tu vraj pomocou termokamery odhalila aj dôkazy, ktoré ukazovali postavu dieťaťa, ktoré potom zmizlo za rohom.

 

Poznáte podobné miesta? Navštívili by ste niektoré z týchto?

 

Zdroje: wikipedia.org, http://list25.com/25-cemeteries-that-will-scare-you-out-of-your-skin/4/