Tak ako do Rodosu, aj do Lindosu sme si mohli zaplatiť predražený výlet s cestovkou. Autobusom sa nám ísť nechcelo ani na vlastnú päsť tak sme hľadali vhodnú alternatívu. A kto hľadá, ten aj nájde!

V malých obchodíkoch vo Faliraki sme si všimli ponuku na celodenný výlet loďou do Lindosu iba za 30€ na osobu. Ani sekundu sme neváhali a výlet sme si zajednali hneď na ďalší deň. Ráno sme prišli na pláž, kde nás už čakal vysmiaty milý černoch a vrúcne sa nás pýtal či ideme na výlet loďou. O chvíĺu sme videli prichádzať starú rybárksu loď, ktorú prerobili na výletnú a vyzerala naozaj super. motorovým člnom nás prepravili z pláže na loď a výlet sa mohol začať.

Za spomínanú cenu sme fakt dostali všetko, čo sme čakali. Začalo to trojhodinovou plavbou s milou posádkou priamo do Lindosu, 3 hodinovým rozchodom v meste a priľahlej oblasti a 4 hodinovou plavbou so zastávkami naspäť do Faliaraki. Zastávky spočívali v plávaní na najkrajšej pláži Grécka - na Tsampike a v zátoke Anthonyho Quinna. Poďme sa radšej venovať priamo mestu, čo v ňom ... ?

Prístav a pláž - Po vystúpení z lode (pokiaľ neprídete autobusom) Vás čaká nádherná pláž v zátoke s kryštáľovo čistou vodou a jemným pieskom, plná slnečníkov a barov, na ktorej by ste vedeli ostať do konca života. Na pláži však určite nezostávajte, dajte si po plavbe jedno pivečko a hor sa smerom nahor!

Týranie zvierat - Po ceste na hor vašim očiam neunikne jedna skutočnosť. Môžete si za poplatok asi 10€ zaplatiť výstup na oslíkovi. My sme si vyšli až hore na akropolu pešo a poviem vám, aj keď na fotke to tak nevyzerá, je to naozaj stupák a trvalo nám to aj vyše pol hodiny. V tom horku to bol naozaj zaberák a práve preto si ľudia platia tieto oslie služby. Keď so mvšak videli že tí oslíci sú bez vody, vyprázdňujú sa pod seba, tí vodiaci páni ich stále cápali po zadku a na chrbáte niesli 200 kilového prežratého Nemca, mal som chuť odísť, no na riešenie takejto veci som malým pánom.

Antické centrum - Toto bolo naozaj úžasné. Malé, čisto biele a hranaté domćeky, postavené jeden na druhom v spletitých uličkách plných schodov a ľudí. Cítil som sa ako niekde v Mezopotámií v staroveku. Zase tu nájdete kopu obchodov. V tých si dávajte obzvlášť veľký pozor, podarilo sa mi tam s batohom zhodiť v nejakých suveníroch sošku a museli sme ju zacvakať, tak pozor!

Hrad a akropola - Stredoveký hrad, uprostred ktorého nájdete starovekú akropolu. Nebojte sa zaplatiť si vstup, určite o neoľutujete a hlavne je odtiaĺ nádherný výhľad!

zdroj: wikipedia