Počas dovolenky na ostrove sme mali možnost zaplatiť si fakultatívny výlet s našou cestovnou agentúrou do hlavného mesta v hodnote približne 100€. Hneď sa mi tá cena nezdala, tak sme to odmietli a dobre sme spravili. Delegátka za túto sumu odviezla autobusom ľudí čo si to zaplatili do mesta, ukázala pár vecí, dala im rozchod a odviezla naspäť. S týmto sme veru stotožnení neboli, tak sme sa tam vybrali na vlastnú päsť.

MHDčkou sme sa za 2,20€ dostali z Faliraki za cca 15-20 minút priamo do mesta na autobusovú stanicu, kde sme si za ďalšie evríčko kúpili mapu a pustili sa do bádania. Orientácia v meste nebola vôbec problematická a prešli sme si ho takmer celé. Čo v ňom určite nesmiete zabudnúť navštívit?

Hrad - Vraj bol vystavaný hlavne rytiermi v stredoveku počas križiackych výprav, no na mňa osobne pôsobil poriadne staroveko. Dostanete sa do neho len za určitý poplatok, ktorý si už nepamätám, no vrelo vám to odporúčam, stojí to za to!

Staré mesto - toto ma nadchlo úplne najviac. Reštaurácie a dotieraví gréci na každom rohu milióny obchodov so suvenírmi, replikami zbraní, olivovými olejmi, kozmetikou, hračkami, alabastrovými sochami a pod. Aj napriek teplotám presahujúcim 48 stupňov na Slnku sme si tú prechádzku užili, a dali sme si aj predraženú kávu. O cenách sa nebojte diskutovať aj keď neviete cudziu reč, rukami nohami, VŽDY vykšeftujete zľavu.

Prístav - skutočný skvost, dlhé móla lemované stovkami menších aj väčších jácht, ktoré určite upútajú Váš zvedavý pohľad. Móla sa takmer stretávajú na svojom konci, na ktorých sú pamätníky so sochami. Na sochách je vyobrazený jeleň, ktorý je spolu so sovou a kozou symbolom tohto ostrova. (okrem iného, symbolom sú aj obrovské čierne drevené prenisy, ktoré kúpite naozaj všade!). Na konci týchto mól vraj stáli nohy niekdajšieho kolosu (pozri titulný obrázok). Kolos sa jeden architekt pokúsi znovu vybudovať, čo ma skutočne zaujalo. Pozrite si toto úžasné video. Vyzerá to naozaj super!

zdroj: wikipedia