Veľkolepá módna udalosť sa vždy koná dva krát do roka. Vo februári a septembri sa počas niekoľkých dní predstavujú medzinárodné módne kolekcie potenciálnym kupcom, ale aj médiám a širokej verejnosti. Zahŕňa aj niekoľko značkových udalostí, vrátane Mercedes-Benz Fashion Week New York a MADE Fashion Week. Je to jeden zo štyroch veľkých módnych týždňov na svete známy ako „Veľká štvorka,“ spolu s Parížom, Londýnom a Milánom.
Na módnom týždni nechýbali ani celebrity ako Kate Hudson, Katie Holmes, Taylor Swift, Christina Milian, Rihanna a mnohé iné. Victoria Beckham prišla s celou rodinou a predviedla svoju kolekciu. Tento ročník je výnimočný aj tým, že prvá žena s Downovým syndrómom kráčala po červenom koberci na New York Fashion Week. Je ňou herečka Jamie Brewer, ktorá zároveň predviedla aj niektoré z modelov.
Veľa módnych návrhárov sa riadilo heslom, že „všetko staré je znova v móde.“ Kombinovaním a spájaním minulých trendov so súčasnými vzniklo niečo pútavé. Ostatní stelesňovali ducha chladného obdobia so spracovaním farieb na vrstvení oblečenia. Poďme sa pozrieť na niektoré z najlepších módnych diel jednotlivých návrhárov.

CALVIN KLEIN


RALPH LAUREN


PROENZA SCHOULER
BETSY JOHNSON


ANNA SUI
BOSS


FALGUNI A SHANE PEACOK
MICHAEL KORS


OSCAR DE LA RENTA


MARC BY MARK JACOBS


SOPHIE THEALLET


PAMELLA ROLAND


RODARTE


JENNY PACKHAM

NOON BY NOOR


VERA WANG

zdroj: http://en.wikipedia.org/wiki/New_York_Fashion_Week http://www.post-gazette.com/life/fashion/2015/02/24/Best-of-New-York-Fashion-Week-fall-2015-trends/stories/201502240018
http://uk.eonline.com/photos/13578/best-looks-from-new-york-fashion-week-spring-2015