Dej filmu sa odohráva na prelome 50-tych a 60-tych rokov, kedy Margaret Kean maľuje špecifické obrazy v zamknutej izbe. Autorstvo si privlastňuje jej manžel. Obrazy síce nie sú prijímané s pozitívnymi ohlasmi u kritikov, ale Keanovci na nich zbohatnú. Ich manželský vzťah podrývajú najmä hádky o pravom autorstve obrazov, čo ich napokon privedie k súdu. 

Film natočený podľa skutočnej udalosti pod režisérskou taktovkou nezameniteľného Toma Burtona, prichádza aj do našich kín 19. februára

Big Eyes sa stretlo s pozitívnymi ohlasmi u kritikov, najmä pre stvárnenie hlavných hereckých úloh a v neposlednom rade aj pre réžiu Toma Burtona. Film získal niekoľko nominácii. Na soundtracku k filmu sa podieľala aj speváčka Lana Del Rey, ktorá autorsky prispela dvoma piesňami. Jednou z nich bola aj titulná skladba Big Eyes, ktorá získala nomináciu na Zlatý glóbus. Soundtrack bol vydaný vo vianočnom období. Vtedy sa aj konala premiéra filmu v amerických kinách.

Amy Adams za stvárnenie postavy Margaret získala Zlatý glóbus v kategórii najlepšia herečka.


Autorka obrazov Margaret Kean žije v súčasnosti v americkom štáte Tennesse, kde obohatila kostol maľbami anjelov s veľkými očami. To je charakteristický rys jej výtvarných diel. Keď žila v tieni svojho manžela Waltera, maľovala smutnejšie obrazy s tmavšími farbami. Po presťahovaní sa na Havaj jej práce vyzerali veselšie. So svojim podvodným manželom sa rozviedla v roku 1965. O päť rokov neskôr sa vydala po druhý krát a v tom čase oznámila v rádiovom vysielaní, že pravé autorstvo obrazov patrí jej.

zdroj: http://en.wikipedia.org/wiki/Big_Eyes http://en.wikipedia.org/wiki/Margaret_Keane  http://collider.com/big-eyes-trailer/ http://www.cinemablend.com http://tucker.liberty.me/2015/01/06/big-eyes-and-the-longing-for-attribution/