V živočíšnej ríši je láska niekedy rovnako zložitá a tajomná ako vo svete obyčajného človeka. Niektoré zvieratá vstupujú do dlhodobých vzťahov, iné považujú párenie len za rituál a potrebu rozmnožovania, ale len naozaj málo z nich dokáže ovládať neuveriteľné pohlavné orgány.

 

Iba 5% zvierat je monogamných. Vedci určujú monogamiu na základe sexuálnej vernosti, a sociálnej pripútanosti. Taký vlk je monogamné a verné zviera, ktoré si svojho životného partnera či partnerku vyberá už v prvom roku života. Celý život žije v svorke, v ktorej sú rovnako silné spoločenské väzby, ktoré trvajú trebárs i celý život.

 

 

 

97% vtákov stratilo tendenciu rastu penisa. Rozmnožujú sa trením malých otvorov. Celý rituál sa nazýva kloaky bozk.

 

 

 

Morské koníky sa pred párením zúčastňujú tanečných rituálov. Po tom čo samička uloží svoje vajíčka do puzdra samca, samca kontroluje aj niekoľko krát za deň.

 

 

 

Ryba francúzsky angelfish je známa tým, že má svojho celoživotného kamaráta , tieto ryby často žijú cestovaním v pároch.

 

 

Domáce ovce sú jediným preukázateľným druhom, ktoré preferujú sexuálne vzťahy na celý život.

 

 

Sex slimákov leopardích patrí medzi najnáruživejší a zároveň najmimozemkejší sex na planéte. Oba sú pri pohlavnom akte rovnocenný. Penis môžu rozšíriť na celú dĺžku svojho tela.

 

 

Vydry morské paria medzi úžasných spoločníkov, popri tom ako spia sa držia za ruky, pretože sa boja že sa budú vzďaľovať.

 

 

Hraboše, čierne supy, vlci sú známi kamaráti na celý život.

 

 

Tehotenstvo vačice trvá iba 14 dní, to im určite závidia slony, ktorým tehotenstvo trvá až 22 mesiacov čo je asi 680 dní.

 

 

Orgazmus prasaťa môže trvať aj 30 minút.

 

 

Bonobos druh veľkej opice majú sexuálne správanie také, aké bolo vyhradené len pre človeka, orálny sex či bozkávanie nie je pre nich nič zvláštne.

 

 

Sledovanie prírody patrí medzi najlepšie kino na svete, tieto výnimočné tvory prekvapujú každý deň, vecami ktoré by sme ani nečakali, čo zaujalo vás?

 

 

 

Zdroje  http://www.emlii.com/2021074e/33-Cutest-Animal-Facts-That-Will-Force-You-To-Smile-I-Promise http://all-that-is-interesting.com/animal-facts-love/2