Denne cestujem vlakom a mám precestované celé Slovensko. Ako študentovi sa mi to vždy oplatilo z dôvodu 50%nej zľavy na dopravu, nehovoriac o cestovaní zadarmo, ktoré je na Slovensku zavedené posledný rok. Okrem týchto pozitív si však všímam aj množstvo negatív. Nielen voči ľuďom, ktorí si hradia plnú sumu lístka, ale aj voči nám, ktorí sa vozíme zadarmo.

1) Lacné? Nie... vlaková doprava určite nieje lacná. Keď si vezmet źe dospelý človek, ktorý by dochádzal denne do Bratislavy 100 km tam aj naspäť (napríklad z Nového Mesta nad Váhom) zaplatí za jednosmerný lístok 5,18€, denne precestuje len vlakom (nepočítam MHD v BA alebo doprava domov ak býva na dedine) 10,36€. Ak berieme do úvahy, že do práce by dochádzal 20 dní do mesiaca, precestuje mesačne vyše 200 eur. Načo by teda človek menil prácu, s tým že zarobí o 200 viac keď ich aj tak nakoniec precestuje a ešte stratí denne 3-4 hodiny času?

Vlaková doprava je najdrahšia doprava (okrem taxíkov) v Európe. Skúste si kúpiť lístok na vlak z Bratislavy do Paríža. Nedoplatíte sa. Na druhej strane si pozrite cenu letenky z Bratislavy do Paríža. Už ste niekedy boli v Paríži za 35 eur? Ak nie, choďte lietadlom.

2) ... ale staré? ... Áno. Väčšina vlakov je naozaj v katastrofálnom stave. Ulepené staré koženkové sedadlá, dotrhané polstrovanie opierok, pokreslené kupéčka aj "karoséria" vlakov, neskutočne smradlavé a nehygienické záchody. Strach niekam cestovať. Avšak aj tento fakt má háčik. Pamätáte si, keď na Slovensku pred 3-4 rokmi zaviedli ten prvý nový dvojposchodový vlak? Krásny, čistý a pohodlný? Teraz ich už po Slovensku jazdia desiatky. V dohľadnej dobe by sa mali nahrádzať aj vlakové súpravy rýchlikov a motorových osobných vlakov. (áno, aj tie malé motoráky sa nahrádzajú, jeden napríklad jazdí medzi Leopoldovom a Hlohovcom)

3) ... za vzniknuté meškanie sa ospravedlňujeme... To je milé teta. Z technických príčin, z dôvodu výlukových prác, z dôvodu nehody na trati... Milé ŽSR, už to ľudí vážne nebaví. Je krásne, že všetky trate sa rekonštruujú, že stanice (v NMnV, v Trnave) vyzerajú ako moderné letiskové haly (ešte nám chýba tá v BA) ... napriek tomu všetkému, cestovné poriadky treba upraviť tak, aby to meškanie zbytočne nevznikalo.

4) Zákon schválnosti? Za tento bod asi môžu nasprirodzené sily alebo moja zlá karma. Väčšinou sa mi stane, že keď prídem autobusom na stanicu pol hodinu pred odchodom vlaku, vypíšu mu ďalšiu hodinu meškania a tak si vždy hodinku a pol posedím tam, kde sa často boja vstúpiť aj policajti. Avšak, keď dorazím autobusom (ktorý večne mešká) minútu pred odchodom vlaku, vždy vidím z nástupišťa odchádzať svoj vlak, prípadne sa mi zabuchnú dvere a odíde mi rovno pred nosom. Je toto možné?

 5) Sardinkáreň. Všetci to poznáme. Nedeľa večer, pondelok ráno, piatok poobedie. Celo-slovenské sťahovanie národov. Od Humenného až po Pezinok - všetci sa chcú dostať do/z tej Bratislavy. Milé železnice, opäť si uvedomte, že pridaním jedného vozňa na piatkový rýchlik do Košíc tým ľuďom nepomôžete. Radšej skúste vypraviť viac vlakov.