1) "Šikanovací účes" - z anglického "school-bully" hair. Ako decká sme to nazývali "prísny cop" keď to nosili prísne učiteľky. Vraj sa znovu dostáva do módy. Je to vlastne opak toho krásneho a nadýchaného účesu. V tomto prípade sú vlasy pričapené k hlave a zviazané. Vraj treba veriť Mrs. Prade a byť poriadnym rebelom!

 

2) Límec vonku znova fičí! - Tento trend sa vrátil v roku 2012 ako náhrada za postavený limec. Pokiaľ chcete túto jeseň zabodovať, kúpte si sveter, košelu, alebo blúzku a zaujímavý limec vystavte na obdiv svetu. Určite s tým zabodujete!

 

3) Tohtoročný najlepší kabát? Tento! - Hnedý, veľký (v ktorom bduete vyzerať utopeno), trošku vojenský štýl, značka jedine Gucci! Začal sa predávať koncom septembra, tak ak máte peniaze navyše, určite zvolte tento model!

 

4) Ovečky! - Tento nápad prišiel s faktom, že rok 2015 je čínsky rok ovce. Na titulnej fotke Wall Street Journalu vidíme modelku vo vlnenom svetríku s roztomilým jahniatkom. To sa nemusí páčiť vegetariánom a bojovníkom za práva zvierat, no štýl je skutočne zabitý!

 

5) Je vysoký límec stále trendy? - Charlotte Dellal, Yasmin and Amber Le Bon, Daisy Lowe and Alexa Chung nám predviedli, že Vysoký obtiahnutý limec vedie aj tento rok na minulotýždňovej fashion show!

 

6) Čierne pančuchy sú späť! - Septembrové vydanie britského Vogue to potvrdzuje.  Skombinujte ich s niečim drsným a moderným! Napríklad s topánkami Martens!

 

7) A čo topánky? - Módne značky nás presviedčajú, že túto sezónu vedú vysoké topánky až nad kolená! V skutočnosti sa však odporúća niečo pohodlnejšie - ako dole na fotke.

 

zdroj: Theguardian