Talianska automobilka Lamborghini by mala tento rok opäť predať rekordný počet áut, v čom jej má hlavne pomôcť vysoký dopyt po najnovšom modeli Huracán. Povedal to generálny riaditeľ automobilky Stephan Winkelmann.

Predaj Lamborghini sa minulý rok zvýšil o 19 % na rekordných 2530 áut. Winkelmann očakáva, že minuloročný rekord prekoná automobilka už tento mesiac. "Veríme, že ukončíme rok 2015 lepšie než ten predchádzajúci," vyhlásil Winkelmann.

Na autosalóne vo Frankfurte plánuje Lamborghini predstaviť svoj nový model Huracán vo verzii kabriolet. V showroomoch by sa mal nový model objaviť na jar budúceho roku. Tento rok v máji oznámila automobilka, že v roku 2018 chce priniesť na trh športovo-úžitkový model. Očakávajú, že ročne by mohli predať 3000 SUVčiek.

Firma Lamborghini si zakladá na tom, že dopy po ich vozidlách prevyšuje výrobnú kapacitu. V Česku spoločnosť predala minulý rok šesť áut a plánuje tu zvýšiť predaj na 10 až 15 vozidiel ročne.
 
Automobilka Lamborghini vznikla v roku 1963, keď jej zakladateľ, výrobca poľnohospodárskej techniky Ferruccio Lamborghini, nebol spokojný s kvalitou zakúpeného Ferrari a rozhodol sa vyrábať vlastné športové autá. Od roku 2008 patrí do skupiny Volkswagen, kedy ho kúpila Audi.


 
 
Zdroj: Auto.cz