1990 F-ZERO - jedna z prvých videohier, ktorú má na svedomí spoločnosť Nintendo EAD a vyrobila ju pre hernú konzolu Super Nintendo Entertainment System

1991 Micro Machines - videohra a počítačová hra, ktorá fičala na rôznych platformách od MS DOSu až po Nintendo. Hlavnú úlohu tu zohrávajú kreslené autíčka, formule či helikoptéry.

 

1996 Mario Kart 64 - Táto hra priniesla po prvý raz 3D grafiku a náhľady pre 4 hráčov!

 

1997 Gran Turismo - Tri roky po tom, čo svet spoznal Playstation, prišlo legendárne GT, ktoré donieslo so sebou výraznú dávku realizmu do pretekárskeho herného sveta.

 

1999 Crazy Taxi - Určite si viacerí spomínajú na šialený taxík, ktorý mohli hrať už na na novších konzolách (PlayStation 2, Xbox, GameCube)

 

2002 Need for Speed: Hot Pursuit 2 - bola prelomovou v oblasti reálnosti krajiny, v ktorej sa pretekalo.

 

2004 Need for Speed: Underground 2 - bola svojho času hra, ktorú musel mať každý. V roku 2004 sa jej predalo 11 miliónov kópií. Výnimočná bola najmä tým, že hráč mal obrovské možnosti v oblasti upravovania auta, ale taktiež pomedzi preteky mohol spoznávať celú hernú mapu vďaka rôznym vedľajším misiám. 

2005 Forza Motorsport - V tomto roku sme sa pomaly rozlúčili s konzolami šiestej generácie a ako labutiu pieseň milovníci XBoxu uvítali práve túto hru.

 

2010 Blur - Jedna z najlepších hier, ktorá zabezpečila skutočný zážitok z hry aj pre viacero hráčov, dostupná pre konzoly siedmej generácie (Xbox 360, PlayStation 3)

 

2014 Forza Horizon 2 - Považuje sa za majstrovské dielo hier s pretekárskou tematikou. Vyskúšali ste? Iste viete prečo!

 

 

Zdroj: Mashable.com, Cegroni.com