Veľa z vás tento rok zmenilo školu či zamestnanie. Ostatní pokračujete v dobre známom prostredí svojej školy či práce. Všetko však nemusí byť tak, ako bolo. Každý deň máte príležitosť niečo zmeniť, stať sa lepším, úspešnejším...

Tu je pár tipov ako na to:

1. AK CHCETE DOSTAŤ VIAC, MUSÍTE AJ VIAC DAŤ

"Ak chceš dosiahnuť niečo, čo si ešte v živote nedosiahol, budeš musieť spraviť veci, ktoré si ešte v živote neurobil."

Taký je jednoducho zákon prírody. Nemôžte sa modliť za 1 na teste, či povýšenie a pritom sa učiť na 3 či neučiť vôbec, či byť len priemerným zamestnancom, ktorý nepreukáže vlastnú iniciatívu a nadšenie z práce. Nik od vás nechce aby ste sa na svet okolo usmievali 24 hodín 7 dní v týždni, keď sa na to necítite. No tu sa potom treba zamyslieť, pretože ak je vaša nálada stále o ničom, asi nebude niečo v poriadku. Chodíte do práce ktorá vás baví? Študujete to, čo vás zaujíma? Ako sa správne namotivovať?

2. MOTIVÁCIA 80% ÚSPECHU

Žijeme v lenivej dobe. Jedlo si objednávame z postele. Schôdzky vybavujeme e-mailom. Namiesto vlastnej iniciatívy čakáme na príkazy zhora, ktoré vykonáme aby sme mali pokoj. Prestávame myslieť na svoje sny. Odkladáme ich. Chýba nám M O T I V Á C I A. Avšak namotivovať sa musíme každý sám. Na každého platí niečo iné. Odporúčam vám (pokiaľ ste ešte nenašli zaručený spôsob ako sa namotivovať) nájsť si to správne video, pieseň, knihu, mantru, jednoducho spôsob, ktorý vám vždy pomôže. Človek, ktorému nechýba motivácia, je na prvý pohľad rozpoznateľný - ide si za tým, po čom túži, priťahuje k sebe ľudí, ktorí mu v tom pomôžu, je aktívnejší a tým dáva veci v jeho živote do pohybu.

3. NIKDY SA NEPRESTÁVAJTE VZDELÁVAŤ

Toto asi nepotrebuje vysvetlenie. Jazyky, dianie vo svete, EQ, história - nebuďte ďalšou ovcou, ktorá si myslí to, čo si prečíta na internete. Myslite vlastnou hlavou, niekedy je lepšie nemať názor a priznať nedostatok vedomostí ako mať v hlave prázdno no názor na všetko. Byť informovaný je super. No byť vzdelaní je o level vyššie. 

 

4. BUĎTE VÝNIMOČNÍ

Je to jednoduché - ste potom ľahšie zapamätateľní a ťažšie nahraditeľní. Máte zvláštnu záľubu? Ešte lepšie. Ak sa stanete človekom so zriedkavou záľubou, či vedomosťami, ktoré ovláda len málokto, robíte zo seba nenahraditeľného človeka.

5. NEÚSPECH A PORÁŽKA NEEXISTUJÚ

Naozaj nie. Všetko, čo sa nám v živote deje sa deje pre niečo a my nemáme možnosť vedieť, či je to dobré a či zlé - jedine s odstupom času. Preto treba brať neúspech ako možnosť postúpiť vpred - ponaučení. Či už z vlastných chýb, alebo chýb druhého.