Karl dlhé roky šéfuje dizajnu legendárnej módnej značky Chanel. Okrem nej sa venuje aj značke, ktorá má k luxusu rovnako blízko a je známa najmä využitím kožušín a kože – Fendi. Tento módny dom vedie Lagerfeld už od roku 1965, takže tento rok oslavujú už 50 rokov kreatívnej spolupráce.

 

Keďže päťdesiat rokov je skutočne veľký míľnik, naplánovali preň oslavu, ktorá je adekvátna obom menám. Oslava výročia podľa Fendi a Lagerfelda bola uvedená v podobe prvej haute couture kolekcie v histórii značky. Celá kolekcia bola venovaná výhradne módnym kúskom z kožušín, vďaka čomu si získala neoficiálny prívlastok „haute fourrure“.

 

Pán Lagerfeld nezostal svojmu menu nič dlžný a do kolekcie zakomponoval aj nenápadný kúsok, ktorý však ohromí cenou. Sivý kožuch vyrobený z kožušiny soboľa ázijského je špeciálnou technológiou na povrchu potiahnutý čistým striebrom. Cena tohto kúsku bola stanovená na JEDEN MILIÓN eur! Aby ste mali pocit skutočnej exkluzivity, nemusíte sa obávať, kožuch bol vyrobený len jeden jediný a tak sa vám nemôže stať, že sa stretnete na plese v opere s rovnako oblečenou dámou...

 

 

 

Zdroj: www.telegraph.co.uk, www.photobucket.com